2012-2013 Kyk Kredi Burs Yurt Başvuru Tarihleri

kykGençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü her yıl pek çok üniversite öğrencisine yurt ve burs sağlamaktadır. Kredi ve Yurtlar Kurumu bir yükseköğretim programına kayıtlı olmak şartı ile yurtlarda barınma, beslenme hizmeti vermektedir. Bu hizmetlerden yararlanabilmek için bir yükseköğretim programına kayıtlı olmakşartının yanı sıra, takdirli suçlardan hükümlü olmamak, ailesinin aynı şehir deolmaması ve diğer kamu kurum ya da kuruluşlarına bağlı yurtlardan süresizçıkarılma cezası almamış olması gerekmektedir. Yurtlarda, Türkiye de üniversite okumaya gelen yabancı uyruklu vatandaşlarında hizmetlerden yararlanabilmektedir. Üniversite öğrencilerinin başarı durumlar ve ailelerin sosyal durumları göz önüne alınarak ihtiyaç sahibi öğrencilere burs, diğer tüm ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencilerine öğrenim kredisi, sadece ön lisans ve lisans (ikinci öğretim ve vakıf üniversitesi öğrencileri hariç) öğrencilerine ise katkı kredisi verilmektedir. Burs ve öğrenim kredilerinin geri ödemesi aylık olarak yapılmaktadır.

İlk defa bir yükseköğretim programında öğrenim görmeye başlayacak olanlar 26 Ağustos tarihine kadar kurumun sitesinden başvurularını tamamlamaları gereklidir.

 2012 2013 Kyk Kredi Burs Yurt Başvuru Tarihleri, hala bir yükseköğretim programında okumaya devam eden ara sınıf (ön lisans, lisans ve yüksek lisans) öğrencileri için 02 Temmuz–05 Ağustos 2012 tarihleri arasında alınmış olup başvuru sonucu kurumun resmi Internet sitesinden öğrenilebilir. Yüksek lisans, doktora, ön kayıt ve özel yetenek sınavı ile yükseköğretim programlarına girecek öğrencilerin 2012 2013 Kyk Kredi Burs Yurt Başvuru Tarihleri 17 Eylül–07 Ekim 2012’dir ve Kredi ve Yurtlar Kurumunun resmi Internet portalından yapılacaktır.

Yeni eğitim ve öğretim yılında yurtlar 10 Eylül 2012 Pazartesi günü açılacaktır. Yurda girmeye hak kazanan adı asil listede yer alan öğrencilerin kayıtları 03 – 14 Eylül 2012 tarihleri arasında kabul edilecektir. Kalan boş yatak sayısına göre yedek listeden yurda girmeye hak kazanan öğrenciler ise 17 Eylül–21 Eylül 2012 tarihleri arasında yurda kayıtlarını yaptıracaklardır. Bu yerleştirmeden sonraki her Pazartesi günü ilan edilecek yeni yedek listedeki öğrencilere 5’er gün kayıt süresi hakkı tanınacaktır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git