2014 Kasım Ataması

17 – 26 Kasım 2014 tarihleri arasından yapılacak olan 2014 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS ) tercihleri atama kontenjanları tüm adaylar tarafından merak edilmektedir. 17 Kasım 2014’te Kamu Personeli Seçme Sınav tercihlerini girecek olan adaylar, uzun ve yorucu geçirdikleri bir maratonun ardından tercih yapmayı bekliyor.

Yapılacak olan atamada henüz kaç bin tane öğretmenin atanacağı belirtilmedi. Ön lisans ve ortaöğretim mezunları geçtiğimiz hafta 27 – 28 Eylül 2014 tarihinde Kamu Personeli Seçme Sınavı’na ( KPSS ) girdiler.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM ) tarafından yerleştirmeleri belirlenecek olan adaylar bu sene, gerekli internet sitesi üzerinden 30 tercihte bulunacak. 30 tercih olan ilk merkezi alımlar 17 – 26 Kasım 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

2014 Bütçe Kanunu’na göre memurlara bu yıl çok az kadro ayrıldığı belirtilmişti. Bu sonuçlara göre Kasım 2014 memur alımında tahmin olarak belirlenen rakamların 5 ile 6 bin kişiyi geçmeyeceği yönündedir. Kadro sayıları belirlenirken memur alacak olan kurum, ne kadar memur alacağı ile ilgili belirlemiş olduğu sayıyı memura vereceği unvanla birlikte DPB’ ye bildirir.

DPB’ de yapılan incelemeler sonucu kontenjanlar tek listeye dönüştürülüp son olarak ÖSYM’ye iletilir. ÖSYM resmi sitesi tarafından bu kontenjanlar yayımlanır ve adaylardan tercih alınır.

Tercihlerine bu sene yerleşemeyen adayların puan geçerlilik süresi iki senedir. Bu sürede toplam 4 tane merkezi yerleştirme olmaktadır. Bu bağlamda 2014 KPSS puanları, 2014 Kasım, 2015 Haziran, 2015 Kasım ve 2016 Haziran tarihlerini kapsamaktadır.

Etiketler:

2014 Kasım Ataması Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. A.B. diyor ki:

  1- İdari atamalar.çota hoş olmadı.
  2- öğretmenlerin belirli yıl sonunda yer değiştirmeleri! verimli eğitimi etkilemiyecekmi? olumlu yönümü fazla, olumsuz yönümü? değerlendirmeleri tabiki tarafsız araştırmacılar bilir.
  3- öğretmen atamaları medyanın elinde oyuncak olmuş durumda. İş bulamayanlara iş bulma merkezi (amele pazarı gibi) olarak M.E.B. görev yapıyormuş görüntüsü oluşmakta.
  4-vakti zamanında ziraatçilerle, veternerlerle vb. meslek sahipleri ile öğretmen açığı doldurulmaya çalışıldı. onlara iş bulundu.
  Milli ve manevi değerlere bağlı öğretmenler atanmadıkça toplum dejenerasyona uğramaya devam edecektir.
  5-öğretmen 3. sınıf (vatandaş) memur durumuna düşürüldü. Hep maddi olarak bakıldı.
  6-10 bin atama talebinde görülen portalde olduğu gibi hep dekolte kıyafetli öğretmenler ön plana çıkartıldı. 6. maddeyi yazarken tepkileride duyar gibi oluyorum.
  7-öğretmene örnek olarak değilde zavallı acınacak kişi olarak bakılmaya başlandı.
  8-ücretlerden kesilen vergilerin emeklilikte maaşa yansıması kadar doğal olan istekleri yerine gelmedi.
  9-öğrenciye kılık kıyafet serbestisi gelirken erkek öğretmenlere hala eski dayatmacı sistemde olduğu gibi kılık kıyafet zorunluluğu durmakta.
  10-tüm öğretmenlerin ücretlerinin yükseltilmesi.
  11-eşi çalışmayanların eşlerine tatmin edici işsizlik ücreti verildiği(EŞYARDIMI ADI ALTINDA) takdirde işsizliğin önemli derecede azalacağı kanaatindeyim.
  12- ücretli öğretmenlerde de adam kayırmadan ziyade M.E.M.ri kariyer sahibi ve yeterliliği belli öğretmenleri gönderirse güzel olur. Askari ücretten daha aşağı bir ücrete bunlar talim ettiriliyor. canın isterse gibi oluyor. Gerçekten acınacak durum söz konusu.vb..
  teşekkür eder başarılar diylerim.

Sayfa başına git