2015 Emekli Maaşları

2015 yılı büyük bir heyecanla beklenirken, ülkemizde en çok yaşanan sıkıntılardan bir tanesi olan geçim sıkıntısı kendini unutturmuyor. Memurların ve emeklilerin 2015 yılı maaşları artık biliniyor. Açıklamalara göre memur maaşları yüzde 3 oranında bir artışa tabi tutulacak. Bu durum çok ta faydalı bir iyileştirme gibi gözükmüyor. Çünkü ülkemizdeki bazı kamu personeli ve memurların maaşları yüzde 3 oranda eklenen zamla bile 2000 TL’yi geçmemektedir.

Emeklilerin maaşlarında ise2015 Ocak ve 2015 Temmuz aylarında zam beklentileri bulunmaktadır. Ülkemizde hem memur emeklileri hem de Bağ – Kur ve SSK emeklileri senede iki kez zam almaktadır. Yıllardır süren bu zam süreci geçen sene ( 2014 ) memurlar için değişime uğradı.

Fakat bu sene yani 2015 yılında yine tüm emeklilere yılda iki kez zam yapılacak. Hazırlanan toplu sözleşmeye göre, memurlarda olduğu gibi memur emeklilerinde de 2015 yılının Ocak ayında yüzde 3 oranında bir maaş zammı gözüküyor. 2015 yılının Temmuz ayında ise bu sene maaşlarda yine yüzde 3’lük bir zam yapılacak. Bu zamda memur emeklileri ve memurlar ayrıca enflasyon farkını da alıyor.

Bağ – Kur ve SSK’nın maaşlarındaki zam oranlarını ise bu sene enflasyon belirleyecek. Yeni dönemde yani 2015’in Ocak ve Temmuz aylarında yapılacak olan zam oranlarını, SSK ve Bağ – Kur emeklileri 2015 yılından yani bir önceki dönemden önce belirlenen altı aylık dönemde gerçekleşen enflasyon oranı kadar zam verilecektir. Bağ – Kur ve SSK emeklileri ise şimdiden, 2015’in zam oranını merak ve heyecanla beklemektedir.

Etiketler:

2015 Emekli Maaşları Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Hasan köçer diyor ki:

    emeklı olursam maaşım ne kadar olur?

  2. Musa Yıldırım diyor ki:

    Otuz sene tam çalıştım ne kadar ikramiye alirim

  3. ahmet GÖKSAL diyor ki:

    2016 Yılı temmuz 15 te emekli olmak istiyorum durumum ne olur maaş yönünden

Sayfa başına git