2016 YGS SONUÇLARI

Bu sene 2 milyon 178 bin 563 adayın başvuru yaptığı YGS sonuçları açıklanıyor.

Yapılan sınavda hatalı soruların ve bazı sorularda birden fazla doğru yanıt olduğu iddiaları sıkça dillendirilmişti. Sınav sonuçları ile bu durum hakkındaki karmaşa da sona erecek.

Üniversiteye giriş için ilk adım olan ve bu yıl 2 milyondan fazla kişinin başvurduğu Yükseköğretime Geçiş Sınavı sonuçlarına az kaldı. Sınav günü yapılan açıklamada 25 Martta sonuçların açıklanacağı dile getirilmiş olsa da önceki yıllarda yaşanan erken açıklama sürprizleri öğrenciler tarafından karşılık bulamadı. 13 Martta gerçekleşen sınavda en büyük sorun ise hatalı sorular olmuştu.

Sınav sonrasında bazı öğrenciler ve uzmanlar tarafından dillendirilen bu iddia için henüz herhangi bir açıklama yapılmaz iken değerlendirmenin ne şekilde yapıldığı ise sınav sonuçlarının ardında görülecek. Terör olaylarının yaşandığı Şırnak’ta güvenlik gerekçesi ile YGS yapılamamıştı. Bu ilde sınava girmek isteyen 7 bini aşkın öğrenci başka illerde sınava girmişti.

1

İnternet teknolojisinin gelişmesi ile birlikte sonuç belgesi gönderimini askıya alan ÖSYM bu sene de aynı sistemi devam ettirecek. Sonuçların açıklanmasının ardından herhangi bir belge gönderilmeyecek. Adaylar TC Kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri ile internet sitesinden öğrenebilecek.

<<SORGULAMA LİNKİ>>

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git