AÖF Harçlar ve Sınav Takvimi

aöfYükseköğretime Geçiş Sınavı YGS sınav sonuçlarına göre tercihlerimizi yaptık ve sonuçlarını öğrendik. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesine yerleşenlerin şimdi en büyük merakı kayıt işlemleri, AÖF Harçlar Ve Sınav Takvimi. Anadolu Üniversitesi, açık öğretime kayıt yaptıracak öğrenciler için izleyecekleri yolu açıkladı. Açık öğretim Fakültesine ilk defa kayıt olacaklar, yatay Geçiş ile kayıt yaptıracaklar için 10 Eylül Pazartesi günü başlayıp ile 28 Eylül Cuma günü mesai bitiminde son bulacaktır. Ek yerleştirme ile Açık öğretim Fakültesine ek yerleştirme, Lisans tamamlama, Sınavsız İkinci Üniversite ve Dikey Geçiş ile Açık öğretim Fakültesi 3.sınıfa kayıt işlemleri 1 Ekim Pazartesi başlayıp 19 Ekim Cuma günü sona erecektir. 6111 sayılı Kanun Kapsamında ( AF Kapsamında ) Açık öğretim kayıt işlemleri 8 Ekim Pazartesi başlayacak olup, 19 Ekim Cuma günü bitecektir. Açık öğretime kayıtlar iki aşamalı yapılacaktır. İlk aşamada fakülte tarafından belirlenen bankaya harç ücretinin ödenmesi sonrası internetten başvuru ve kayıt bilgilerinizin girilmesi bu işleme ön kayır deniliyor, ardından 2 inci aşamada ise ve Açık öğretim bürolarından kesin kayıt yaptırılması işlemidir. Kayıt yenileme işlemleri ise 22 Ekim Pazartesi başlayacak olup 16 Kasım Cuma günü mesai bitimi sona erecektir.

Açık Öğretim Fakültesine girişte ödenen harçlar kaldırılmıştır. Ancak Fakültenin öğrenciden tahakkuk ettiği öğrenim giderinin ödenmesine devam edilecektir. Kayıt yaptırma ve kayıt yenileme işlemleri sırasında Açık öğretim Fakültesinin belirlemiş olduğu öğrenim gideri ücreti belirtilen bankaya ödendikten sonra yapılabilmektedir. Açık Öğretim Fakültesinde sene kaybederek okuyan öğrencilerin harç masraflarından muaf olma gibi bir durumu söz konusu değildir. Aynı sınıfı tekrar eden öğrenciler öğrenim giderinin yanında belirlenen harç miktarını da ilgili banka şubesine yatırmak zorundadır. Harç ve masrafları yatırmayan öğrencilerin Açık Öğretim Fakültesine kaydı yapılmaz ve halen okuyan öğrencilerinde süresi içerisinde harçları yatırmamaları durumunda okul kayıtları yenilenmez.

AÖF Harçlar Ve Sınav Takvimi her yıl düzenli olarak resmi internet sitesinden öğrencilere duyurulmaktadır. Her bölüm ve için sınav takvimi ilgili web sitesinden takip edilmek sureti ile bilgi edinilebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git