Bakandan 4c ve 4b Açıklaması

Bakandan 4c ve 4b Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik sorulan 4C’lerin kadroya alınmaları çalışması sorusuna şöyle cevap verdi; 4C, 4B gibi çok parçalı bir sistem olduğunu, bunların toparlanmasıyla ilgili de kamu sendikalarıyla, memur sendikalarıyla bir araya gelerek görüştüklerini söyledi.Ayrıca “Bu çalışmalarda sona gelindi.Çalışmalar bittikten sonra en son Başbakanımızla bir değerlendirme yapacağız.

Personel uygulamaları hakkında yapılması gereken değişiklikler nelerdir, bu ve daha başka konuların kararını yakında vereceğiz. Müjdecilik yok. İşi yapacaksınız yaptıktan sonra çözdük diyeceksiniz. Hesabı kitabı yapmadan müjde verip de ‘yarın olmadı’ gibi bir anlayış AK Parti döneminde hiçbir zaman olmadı” ifadesini kullandı.

Bakan Çelik, erken yaşta emeklilikle ilgili de vatandaşların bazı alternatif çözümler getirdiklerini, bunların üzerine çalışabileceklerini ancak meselenin mali bir yönü olduğunu kaydetti.
Popülist politika uygulamayan bir iktidar olduklarının altını çizen Çelik, “Mali dengeleri bozacak bir yaklaşımda bulunamayız. ‘Sıkıntıları anladık, dinledik. Çözümle ilgili önerilerin üzerinde bir mali projeksiyon çerçevesinde çalışalım. ‘Çıkış yolu varsa paylaşırız, yoksa da yok deriz’ dedik. Bu olayın özü bir gecede oyunun kurallarının değiştirilmesi sonucu oluşan bir tablodur” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Bakandan 4c ve 4b Açıklaması Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Enes diyor ki:

    Merhaba

Sayfa başına git