DEVLET KURUMLARI MODÜLÜ

Milli Eğitim Bakanlığı bilişim sistemleri olarak adlandırılan ve kısaca MEBBİS olarak ifade edilen sistemde özel modüller bulunmaktadır. Bu modellerden bir tanesi de devlet kurumu modülüdür.

Devlet koruma modülü tarafından hazırlanan ve kullanıma sunulan özel modellerden bir tanesi Zirve Uzun yıllardan beri Türkiye’deki devlet işlerinde kullanılmasıdır. Strateji Geliştirme Başkanlığı Dairesi tarafından yapılan devlet kurumları modülünde devlete bağlı kamu ve kuruluşlarının tüm işlemleri kayıt altına alınmaktadır.

Özellikle Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumları içeren devlet kurumları modülünde Milli Eğitim’e bağlı tüm kurumların açma kapatma gibi temel işlemleri yapılabilmektedir. Üstelik mobil üzerinden yapılacak işlemler ile birlikte kurumlara ait tüm bilgilerini düzeltilmesinden bilgi eklenmesi ne kadar işlemler Online olarak yapılabilmektedir. Bir kurumunun açılması ya da mevcut bir kurumun kapatılması da yine devlet kurumları modülü ile gerçekleştirilmektedir.

deve

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren tüm kurumların tek bir uygulama altında toplanması kişiler için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Tek bir ekran üzerinden tüm kurumlar ile ilgili detayların görüntülenebilmesi ve bu konudaki ihtiyacın giderilmesi oldukça kolay olurken devlet kurumları modülünden yararlanmak için kişilere yetkili üyeliğe sahip olması gerekmektedir. MEB tarafından Kullanıma sunulan tüm hizmetler de üyelik gerekmektedir. Bu durum devlet kurumları modülü nerede geçerli olduğu gibi kişilere işlemlerine üyelik üzerinden yapması hem güvenlik sağlamakta hem de resmi olarak bir sorumluluk yerine getirilmesini mümkün kılmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Eğitim ve Ögretim