Dikey Geçiş Sınavı (DGS) İçin Ek Yerleştirmeler Başladı!

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) için ek yerleştirme işlemleri için ek yerleştirme tercih işlemleri 24 Ekim 2014 Cuma gününde başladı. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)’den yapılan açıklamalara göre, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek yerleştirmelerinin 24 Ekim 2014 tarihinden itibaren yapılabileceği resmi siteden duyurulmuştu. 24 Ekim 2014 tarihinde başlayan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 31 Ekim 2014 günü son bulacak. Bu bağlamda tercih işlemi yapacak olan adayların 31 Ekim tarihine kadar ilgili yerlere başvurmaları gerekmektedir.
Gerekli işlemlerde bulunacak olan adaylar, 31 Ekim tarihine kadar Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) resmi sitesinden gerekli işlemlerle tercih yapabilecekler. Tercih yapacak olan adaylar, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaraları (TCKN) ve belirledikleri aday şifreleriyle işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Sisteme giriş yapan adaylar, gerekli tercihlerini yaptıktan sonra yine ÖSYM’nin resmi sitesinde bulunan ‘ödemeler’ bölümünden 10 Türk Lirası (TL) yatırmaları gerekmektedir. Adaylar yapacakları ödemeyi, banka kartı veya kredi kartıyla yapabilecekler. Diğer tercih işlemleri, adayların ödemeleri yaptıkları taktirde yapılabilecek. Tercih yapan adaylar, herhangi bir sebepten dolayı tercihlerini kontrol etmek veya değiştirmek isterse, yine Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) resmi sitesinden gerekli kontrol ve değişiklikleri yapabilecekler. Tercih değiştirme hakları, yine 31 Ekim 2014 tarihine kadar devam etmektedir.
Adaylar 31 Ekim tarihine kadar gerekli işlemleri gerçekleştirdikten sonra yatıkları tercihlerin sonuçları Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) resmi internet sitesinde yayımlanacaktır. Fakat adayların tercihlerinin sonuçlarına dair adreslere bir belge basılı olarak gönderilmeyecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git