E-OKUL AÇIK LİSE

E-okul açık lise uygulaması,Açık öğretim sisteminden lise eğitimi alma amacında olan öğrencileri teknoloji ortamında bilgilendirme amacı ile sisteme sokulmuştur.

Uygulama 2007 yılından bu yana yürürlükte olup,öğrencilerin kayıt yeri ve zamanı, sınav bilgileri, öğrenci kimlik işlemleri, sınav sonuçları ve ders notlarına daha pratik biçimde ulaşmalarına olanak sağlamaktadır.

E-okul açık lise internet uygulamasında öğrencinin açık liseye kayıt olması,  dosya bilgileri ve fotoğrafının sisteme işlenmesi, öğrencinin nakil işlemleri,  devamsızlık takibi, aldığı eğitim türüne göre ders programı, sınav tarihleri ve sınav sonuç bilgilendirmesi internet ortamında sağlanmaktadır.

E-okul açık lise uygulamasında öğrenci kullanıcı adı ve güvenlik şifresi ile birlikte tüm açık lise dosya bilgilerine kendi başına ulaşabilmekte, doğal olarak bu kurumlarda görev alan memurların üzerindeki iş yükü hafiflemekte ve öğrencinin bu yönde eğitim alırken bu tür sorgulamalar için yaşayacağı zaman kaybı önlenmektedir.

Ayrıca gerek eğitimcilerin gerekse bu yönde eğitim alan öğrencilerin teknoloji uygulamalarından daha fazla yararlanabilmesinin yolu açılmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git