E-OKUL BİLGİ FORMU

E-okul bilgi formu gerek öğrenciler gerekse Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında görev alan eğitimcilerin bilgilerini teknoloji ortamında düzenlenebilmesinin yolunu açmaktadır.

Uygulamanın amacı bilgileri tek bir platform üzerinde toplamak ve böylece bilgi kirliliğine engel olmaktır. E- okul bilgi formu uygulaması öğrenci ve öğretmen bilgi formu olarak iki ayrı uygulama ile birlikte gerçekleşmektedir.

Öğrenci bilgi formu uygulamasında öğrencinin kimlik bilgileri,genel bilgiler,veli bilgileri, anne bilgileri, baba bilgileri ve kardeş bilgileri istenilmektedir.

Öğrenci bu formu kendini doldurabilmekte eğer anlamadığı bir nokta olursa öğretmen ya da velisinden yardım alabilmektedir.

E-okul bilgi formu uygulamasında öğretmen bilgi formu ise ilgili öğretmenin kimlik bilgileri, meslek, kadro ve görev bilgilerini belgelemektedir.

Bu bilgi formu öğretmen teftiş dosyasında bulunması zorunlu olan evrak olup, öğretmenin her atama ve görev yeri değişiminde yenilenmesi zorunludur.

Uygulamanın amacı öğretmene dair kimlik ve meslek bilgilerinin tek platformda toplanması ve bu sistem ile oluşabilecek karışıklıkların önlenmesidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git