E-OKUL DEVAMSIZLIK

E-okul devamsızlık uygulaması öğrencinin eğitim aldığı süre içinde yaptığı devamsızlıklar hakkında velisinin bilgilendirilmesine olanak sağlayan, aynı zamanda okul yönetiminde bilgisine sunulan teknoloji uygulamasıdır.

Öğrencinin zorunlu eğitim sürecinde yaptığı devamsızlıklar yetkili öğretmen tarafından e-okul devamsızlık sistemine işlenir.

Öğrencinin devamsızlık yaptığı ders saatleri sınıfta kalma barajına yaklaştığında velisi bu konu hakkında bilgilendirilir.

Eğer öğrenci belirlenen baraj sınırını aşmış ise sınıfta kalma ihtimali doğar.Veliler e-okul devamsızlık bilgilerine e-okul veli bilgilendirme sayfasından ulaşabilmektedir.

Bunun için öncelikle e-okul sayfasına ulaşarak veli bilgilendirme girişi seçeneğini seçmesi açılan sayfada önceden belirlenmiş olan kullanıcı adı ve güvenlik şifresini kodlaması ve onaylayarak bilgilendirme sayfasına ulaşması gerekmektedir.

Ya da öğrenci TC kimlik no ve öğrenci no bilgilerin girilerek bu yönde sorgulama işlemleri gerçekleşmektedir.

Açılan sayfa üzerinden öğrenci devamsızlık seçeneği seçilerek tıklanması durumunda ilgili öğrenciye ait devamsızlık bilgilerine ulaşmak mümkündür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Eğitim ve Ögretim