E OKUL NAKİL İŞLEMLERİ

Öğrencilerin okuldaki durumları hakkında pek çok işlem e okul üzerinden yapılmaktadır. E okul üzerinden yapılan işlemlerde kullanıcıların sistem üzerinden işlem yapma yetkisi bulunmalıdır. İşlem yapma yetkisi ise sadece öğretmen ve idarecilere verilmiştir.

Bu açıdan kişilerin güvenli bir şekilde işlem yapılabilmesi adına yetkilendirilmiş hesaplar ile giriş yapması ve bu giriş sonrasında ekranda yer alan seçeneklerden uygun olanlarını seçilerek gerekli değişikliklerin yapılmasıdır. Bu bakımdan büyük bir kolaylık sağlanmış ve işlemlerin internet üzerinden de yapılabilir olması tüm eğitim camiası tarafından bilgileri ulaşılmasını sağlamıştır. E okul üzerinden sıklıkla yapılan işlemlerden bir tanesi de e okul nakil işlemleridir.

Başka bir okula nakil yapılan öğrenciler e okul nakil işlemleri kapsamında başka bir okula kayıt edilmektedir. Böylece öğrenci yeni kayıt edildiği okul üzerinden e okul bilgilerini öğrenebilmekte ve okul durumunu takip edebilmektedir.

Belirtilen nakil işlemleri öğretmen yılı idari kişiler tarafından yapıldıktan sonra öğrencinin yeni kayıt olduğu okuldaki işlemleri de yine kayıt olunan okuldaki görevli kişiler tarafından yapılacaktır. Özellikle dersleri ile ilgili bilgiler öğretmenler tarafından sisteme girilmektedir. O bakımdan öğrencilerin yeni bir okula nakil olması bilgilerini kontrol edebilmesi konusunda herhangi bir engel teşkil etmemektedir. öğrenciler aynı şekilde e okul sistemine giriş yaparak bilgilerini kontrol edebilmekte yazılı tarihlerini takip edebilmekte ve yazılı sonuçlarını öğrenebilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git