E-OKUL Nakil İşlemleri

 E-OKUL Nakil İşlemleri

e-okulBu yıla özel bakanlık tarafından yayınlanan bildiride nakil işlemleri sayesinde, anne ve babası kamu ya da özel sektörde çalışanların çocuklarını, iş yerine yakın bir ilkokul veya ortaokula çocuklarının nakillerini alabilecekler. Bu sayede aileye yakın bir yerde öğrenimine davam edecek öğrenci için, aile için büyük kolaylık sağlanacaktır. İşlemin geçerliliği için internetten e-okul nakil işlemleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Detaylar konusunda yardım alabilir ve sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Tüm yapılan işlemler kayıt altına alınacak böylelikle haksız yapılan işlemlerin önüne geçinilecek. Velilerin büyük merakla bekledikleri e-okul nakil işlem kaydı özel ve de kamu sektöründe çalışan ailelerin ve nakil için bekleyen ailelerin yüzünü güldürdü. Okul ve iş arasında uzak mesafelerin bulunmasından dolayı aileler sürekli izin sorunu yaşamakta ve öğrencinin okula adaptasyonu zorlu hale getirmektedir.  Yalnız nakil işlemlerini gerçekleştirebilmek için aile bireylerinden hem annenin hem de babanın kamu ya da özel sektörde çalışıyor olması gerekmektedir. İnternet aracılığıyla ilk adımı atıldıktan sonra, nakil gerçekleştirilecek okul için sınıftaki öğrenci sayısı öncelikle göz önünde bulundurulacak. Sınıfın kalabalık olmaması için gerekli ayarlamalar yapılacak ya da öğrencinin daha iyi eğitim alabileceği daha uygun sınıflı bir okula yerleşimi yapılacaktır. Ev adresi ve iş adresini muhakkak okula bildirmeli ve bu konuda yanıltmalar, farklı adresler gösterilmemelidir. Aksi halde hem okul idaresi hem de aile için yasal işlemler gerçekleştirilecektir.

Tüm illerde gerçekleştirilecek e-okul nakil işlemleri yaz aylarında ya da daha sonrasında adres değişiklikleri gerçekleştirmiş ama bunu bildirmeyi ihmal etmiş veya başka bir şehre taşınan aileleri de ilgilendirmektedir. Çocuklarını bu sayede ikametgâh adreslerine uygun okullara yerleştirilişi yapılacaktır. Öğretmenler içinde eğer uygun şartları taşıyorsa çocuklarını görev yaptıkları okullara naklini aldırabilecekler. Ayrıca internet üzerinden yapılan otomatik kayıtlar sonucuna bazı kardeşler aynı semtte farklı okullarda öğrenim görmektedir. Bu nedenle ayrı okullarda okuyan kardeşlerin, ailenin isteği üzerine okullardan biri tercih edilerek naklinin alınması sağlanacaktır. Böylelikle ailede iki ayrı okula gitmek durumunda kalmayacak, aileye hem de ekonomik kolaylık sağlayacaktır.

Etiketler:

E-OKUL Nakil İşlemleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Ekrem diyor ki:

    Bilgilendirici e-okul yazınız için teşekkürler. Sanıyorum sitenizi ziyaret edenler bu sistem ile ilgili olarak çokça faydalı bilgiler bulabilecekler.

Sayfa başına git