E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ GİRİŞ

E okul üzerinden sunulan hizmetler sayesinde velilerin bilgi alması konusunda büyük bir kolaylık sağlanmıştır. Velilerin öğrencilerin takibini yapabilmesi ve ders durumlarını değerlendirilmesi amacıyla e okul veli bilgilendirme sistemini kullanması yeterli olmaktadır.

E okul veli bilgilendirme sistemini giriş yapmak isteyen velilerin öğrencilerin kimlik bilgilerini kullanılması gerekir. TC kimlik numarası ile okul numarasını kullanılması yeterli olmaktadır. Bu bilgilerin kullanılmasıyla sisteme giriş yapmak mümkün olduğu gibi açılan ekranda öğrenciler hakkında hangi konuda bilgi alınmak isteniyorsa menü üzerinden o bilginin seçilmesi gerekmektedir.

Yapılan seçimler sonrasında kişiler kolay bir şekilde bilgi alma şansına sahiptir. E okul sürekli güncellenen bir yapıya sahip olduğu için öğrenilecek olan bilgiler de güncel olmaktadır. Bu açıdan eski bilgileri ulaşılması ya da güncel olmayan bilgiler üzerinden bilgi alınmaya çalışmasında mümkün olmamaktadır.

Öğretmenler ve okul yöneticileri tarafından sürekli güncellenen bilgiler sayesinde kişiler istediği zaman güncel bilgilere erişim sağlayarak o konuda ihtiyaçlarını giderilmektedir.

E okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden en çok öğrenilmek istenen bilgi devamsızlık ve not bilgisidir. Öğrencilerin okula gidip gitmediği, hangi günlerde okula gittiği ya da hangi günlerde okula gitmediği devamsızlık bölümünden kolay bir şekilde öğrenilmektedir.

Aynı şekilde not konusunda bilgi almak isteyenler öğrencilerin not durumunu öğrenmek adına not bölümden yararlanabilmektedir. Not sorgulaması yapan veliler öğrencilerin dönem içerisinde almakla yükümlü olduğu dersleri görebilmekte ve bu derslerde yapılan sınavların sonuçları görebilmektedir.

Bu açıdan kolay bir şekilde işlemlerin yapılması söz konusudur. E okul veli bilgilendirme sisteminin ücretsiz olması için velilerin sistemi kullanılmasını sağladığı gibi resmi ya da özel okullarda eğitim alan öğrenciler ilgili hizmetler yararlanabilmektedir. Bu açıdan da herhangi bir kriter getirilmemiş durumdadır ve sizler de kolay bir şekilde hizmet sayesinde bilgi alabilirsiniz. Veliler gibi aynı zamanda öğrenciler de güncel durumunu öğrenmek adına hizmetlerden yararlanabilir.

1

E okul için https://e-okul.meb.gov.tr/logineokul.ASPX kullanılabilir.

Etiketler:

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ GİRİŞ Konusuna 23 Yorum Yapıldı
 1. Elif demir diyor ki:

  Mert

 2. Okan diyor ki:

  Karne ana sayfe

 3. kadirhan diyor ki:

  Karneme bakmak istiyorum

 4. muhammet tuğan diyor ki:

  Hiç bişey anlamadim

 5. Hüseyin Erdoğan diyor ki:

  Sınav sonuçları

 6. Hüseyin Erdoğan diyor ki:

  Karnemi bakmak istiyorum

 7. Hazal diyor ki:

  Cok guzel aciyorum

 8. Hazal diyor ki:

  Cokguzel

 9. Sena diyor ki:

  Karneme bakmak istiyorummmmmmm

 10. uğur diyor ki:

  Uğur akaya

 11. ali diyor ki:

  Karne sonucları

 12. sudenaz diyor ki:

  Akdeniz karadeniz karneme bakmak isterim

 13. Melek diyor ki:

  E okul notları

 14. Ali diyor ki:

  Çok iyi bir site

 15. Ali diyor ki:

  Ben bu sitede karneme bakmak isterim

 16. Berkay diyor ki:

  Devamsızlık

 17. Enes diyor ki:

  Karnemë bakcam

 18. Enes diyor ki:

  Çok iyi

 19. Zehra diyor ki:

  Karne vakti geldi

 20. Eşref ateşoğlu diyor ki:

  Kızım evindar ateşoğlu onun karne sonucunu görmek istiyorum

  1. Eşref ateşoğlu diyor ki:

   Kızım evindar ateşoğlu onun karne sonucunu görmek istiyordur

 21. Ali kara diyor ki:

  Alin

 22. Ali kara diyor ki:

  Yasin

Sayfa başına git