E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

Veli Bilgilendirme Sistemi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılında hizmete sunulmuş okul yönetim bilgi sistemidir. E okul sistemi öğrencinin okula başladığı ilk günden mezuniyetine kadar olan tüm süre boyunca e-okul sisteminde kaydı bulunur. Milli Eğitim Bakanlığı ‘nın E-okul sistemini resmi ve özel tüm anaokulları ile ilköğretim okulları ve özel eğitim okulları kayıtlıdır ve kullanmaktadır. Öğrencinin okula kayıt işlemi, tüm dosya bilgileri ve resminin sisteme aktarılması, öğrenim hayatı boyunca yaptığı devamsızlık ve devamsızlığının izlenmesi, o eğitim öğretim yılında ki okutulacak derslerin ve ilgili ders öğretmenlerinin bilgilerinin sisteme aktarılması öğrencilerin sınav tarihleri ile gelişim raporu e–okul sistemi üzerinden yapılabilmektedir.

E – okul sistemine öğretmenler, yetkililer ve velilerin ulaşmasına olanak sağlanmıştır. E – Okul platformunda bulunan Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde de veli öğrencisinin okulda ki durumu ve devamsızlıkları ile ilgili bilgileri yakından takip etme şansını yakalamış olmaktadır. Sunduğu E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Projesi’ne Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden ulaşılabilir. Veli Bilgilendirme Sistemi giriş için sadece öğrencinin T.C. Kimlik Numarası yardımı ile Kimlik Numarası olmayan öğrenciler için ise e okul sistemine kayıtları yapılırken verilen numara ile giriş işlemi gerçekleştirilir.
E–okul Veli Bilgilendirme Sistemi hayatımıza girmesi ile birçok kolaylıkta hayata geçmiş oldu. Bu sayede öğrencilerin eğitim ve öğretim görecekleri okullara kayıtları otomatik olarak yapılmaya başlanmıştır. Ulusal Adres Veri Tabanında kayıtlı bulunan adresine göre öğrenciler oturdukları adrese göre en yakın olan ilköğretim okuluna kayıtları gerçekleştirilmektedir.

E – Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Projesi veliler çocuklarının, öğrencilerinin eğitim öğretim yılı içerisinde alacakları dersleri, görecekleri derslerinin öğretmenlerini, haftalık ders programlarını, derslerin başlangıç ve bitiş saatleri ile birlikte velisi oldukları öğrencinin özürlü ya da özürsüz devamsızlıklarını yakından izleme imkânına kavuşmuşlardır. Tüm bunlara ek olarak E–Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile okul tarafından yapılan duyurulara ulaşma imkânı bulmuşlardır. Velilerin çocuklarını yakından takip edebilmesini sağlamak amacı ile kullanıma sunulan E–Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile öğrencinizin tüm bilgileri sadece bir tık ötenizde.

 

Etiketler:

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. ozan diyor ki:

    E Okul yazınız çok faydalı olmuş teşekkürler.

Sayfa başına git