E OKUL YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ

 

Öğrencilerin okuldaki durumunun takip edilebilmesi amacıyla e okul açılırken bu e okulun güncel kalabilmesi adına veri girişi yapılmaktadır. E okul veri girişi için kullanıcıların e okul yönetim bilgi sistemine kullanması gerekmektedir.

E Okul Yönetim Bilgi Sistemi sadece yöneticiler tarafından kullanılabilmekte ve yetkilendirilmiş kişilerin sisteme erişebilmesi mümkün kılmaktadır. Bu açıdan E Okul Yönetim Bilgi Sistemi herkese açık bir sistem olmadığı için herkesin sistemden faydalanabilmesi mümkün değildir.

E Okul Yönetim Bilgi Sistemi aracılığıyla öğrencilerin notları, devamsızlık durumları sisteme yüklenmektedir. Böylece kolay bir şekilde e okul üzerinden sorgulama yapan veli ve öğrenciler girilen bilgileri kontrol ederek ihtiyaçlarına giderebilmektedir. Okuyan öğrencilerin okuldaki durumlarını öğrenilebilir olması bu konuda bir kolaylık sağlamaktadır. Bu sayede velilerin okula gitmesine gerek kalmadı gibi ihtiyaç duyulduğunda e okul aracılığıyla öğrencilerin bilgilerine erişim sağlanabilmektedir. E okul üzerinden oluşturulan bu sistem aynı zamanda mobil olarak da erişilebilir durumdadır. Mobil olarak e okul sistemini kullanmak isteyenlerin kullanması gereken uygulamalar Android ve iOS için özel olarak hazırlanmıştır. Bu sistemleri kullanarak sizler de mobil olarak ihtiyaçlarınıza giderme şansını elde edebilirsiniz.

1

E Okul Yönetim Bilgi Sistemi’ne giriş yapmak isteyen kişiler için bağlantı https://e-okul.meb.gov.tr/ olarak belirlenirken, bu bağlantı üzerinden sisteme giriş yapıldığında ekrandaki gibi bir sayfa açılacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git