E-Okul’dan Nakil İşlemleri Nasıl Yapılır?

E-Okul’dan Nakil İşlemleri Nasıl Yapılır?

E- okul işlemlerinde kullanılan diğer birçok işlem gibi, nakil işlemleri de yapılmaktadır. Nakil işlemleri, E-Okul’da üç aşamalı olarak gerçekleştirilir. İlk olarak E-Okul’un resmi sitesine girip, nakil isteği göndermeniz birinci adım sayılıyor. Sırasıyla istek gönderildikten sonra nakil isteği onaylanıyor ve üçüncü işlem olarak siz naklini istediğiniz öğrenciyi onaylayacaksınız.

Öncelikle, E-okul ana sayfası açıldığında ekranda, ‘ilkokul ve ortaokul kurum işlemleri’ menüsünü tıklayarak işleme başlayabilirsiniz. ‘Okula nakil gelecek olan öğrenciler’ menüsüne giriş yaptıktan sonra nakil başvuru seçeneği seçilerek nakil alınacak öğrencinin T.C kimlik numarası onaylanır. Bu işlemden sonra seçilen öğrenci hakkındaki bilgiler sayfada gözükür hale gelir. Bilgileri gözüken öğrenciyi sınıf ve nakil ibareleri ile belirttikten sonra onaylayarak nakil isteme işlemini bitirmiş olursunuz.

Birinci nakil aşamasında nakil yapacak kişi nakil yapacağı okula istek gönderiyordu. İkinci aşamasında ise eski okul, nakil olan öğrencinin gitme isteğini onaylayacak. Bu durum, nakil yapacak olan kişinin ayrıldığı okula haber gitmesi açısından önemlidir. Karşı taraf nakil işlemini onayladığı sürece diğer okulun burada bir rolü olmamaktadır.

Üçüncü nakil işleminde ise yine ‘İlkokul ve ortaokul kurum işlemleri’ menüsüne girilerek ‘nakil işlemleri’ seçilir. Bu sefer ‘nakil kabul işlemi’ ile okulunuza başvuran öğrenciyi görüntüleyebilirsiniz. Öğrencinin sayfasındaki numara ve sınıf bölümünü tamamlayıp ve nakil gerekçesi bilgilerini girerek kaydını tamamlamış olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git