E-YDS Başvuru Tarihleri Bugün Kesinleşti

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM ) tarafından 15 Kasım’da yapılacak olan Elektronik Yabancı Dil Sınavı’nın ( E-YDS 2014 ) başvuru tarihleri bugün kesinleşti. Adaylar başvuruları, 31 Ekim2014-5 Kasım 2014 tarihleri arasında yapabilecekler.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin ( ÖSYM ) resmi internet sayfasından yapılan duyuruda,  ilk Elektronik Yabancı Dil Sınavı’nın ( E-YDS 2014 ) 20 Eylül 2014 tarihinde yapıldığı ve ikinci Elektronik Yabancı Dil Sınavı’nın ( E-YDS 2014 ) ise 19 Ekim’de yapıldığı tüm adaylara anımsatıldı.  Bunun dışında bir de sitede yabancı dil sınavı takvimi yerleştirildi. Bu bağlamda, Elektronik Yabancı Dil Sınavı’nın ( E-YDS 2014 ) tarihleri, 15 Kasım sınavı için başvurular 31 Ekim-5 Kasım, 20 Aralık sınavı için başvurular ise 3 Aralık-9 Aralık olarak açıklandı. Sınav süresi ise adaylara 2,5 ( 150 dk ) saat olarak belirtildi.

Sınav ücreti ödeyecek olan adaylar için ödeme alımı, başvuru tarihi günü saat 14.00’da başlayacak ve aday kontenjanı dolana kadar kabul edilecektir. Adaylar sınav ücretlerini yatırdıktan sonra, başvuru işlemlerini, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin ( ÖSYM ) Sınav Koordinatörlüklerinden gerçekleştirebilecekler. Ödeme yapıp işlemde bulunmayan adayların sınava alınmayacakları açıklandı. Ayrıca adaylar, 2014 e-YDS kılavuzuna Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin ( ÖSYM )  internet sitesinden erişilecek, kılavuz dağıtımı ve satışı hiçbir şekilde yapılmayacak.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git