EBA GİRİŞ

Eğitim Bilişim Ağı olarak adlandırılan Eba öğrenci ve öğretmenlerin tek bir portalda buluşmasını sağladığı gibi vatandaşların kolay bir şekilde bilgi almasını sağlamaktadır. Derslerden yeni aldığı eğitimler ile ilgili pek çok farklı materyalinin bulunduğu EBA öğrencilerin eğitimdeki başarı oranı çok daha artmaktadır. Sizler de Eba üzerinden Eba giriş ekranını kullanabilir.

Bu giriş sayesinde sistemden yararlanma hakkı elde edebilirsiniz. Yararlanmak isteyen öğrenciler için üyeliklerin oluşturulması ve bu üyelik bilgilerinin öğrencilere verilmesi gerekmektedir. Öğretmen ve yetkili kişiler tarafından öğrencilere üyelik verilirken bu konuda gerekli materyaller de online olarak kullanıma sunulmuştur. Bu açıdan öğrencilerin sistemi kullanması öğrenciler için üyelik açılması gibi tüm detaylar hakkında öğretmen ve yetkili kişilerle kolay bir şekilde üyelik alınabilmektedir. Üyelik bilgilerine ulaşan öğrencilerin giriş yapmak için Eba giriş ekranını kullanılması yeterli olacaktır. bu ekranda öğrencilerin üyelik bilgileri istenecektir. Üyelik bilgilerinin girilmesinin ardından bilgilerin kontrolü sağlanacak ve eğer girilen bilgiler doğruysa eba sistemine giriş sağlanacak ve öğrencilerin bilgi alabilmesi mümkün kılınacaktır.

Eba girişinde kullanıcı adı ve şifre bilgileri istenmektedir. Fakat normal girişin yanı sıra vatandaşların MEBBİS ve AÖO girişi gibi seçenekleri değerlendirmesi ve sisteme bu seçenekler dahilinde giriş yapabilmesi de mümkündür. Bu açıdan giriş ekranında yer alan seçeneklerden en uygun olanını seçilerek sisteme erişim sağlanması oldukça kolaydır. Öğrenciler için oldukça faydalı içeriklerinin bulunduğu sisteminden yararlanmak pek çok öğrencinin başarısını arttırmıştır.

http://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/ bağlantısı üzerinden sisteme giriş yapabilen kişiler bu sayede işlemlerini çözümleyebilmektedir. Giriş ekranına erişmek isteyenlerin paylaşılan bağlantıyı tarayıcılarına kopyalayarak yapıştırması yeterli olabileceği gibi sayfa açıldıktan sonra belirtilen giriş bilgilerinin yer aldığı ekran görülecektir. Belirtildiği gibi üyelik bilgilerini ilgili alanlara girilmesi ile birlikte kolay bir şekilde sisteme erişim sağlanabilecek ve eba üzerinden bilgiler kullanılmaya başlanacak.

Etiketler:

EBA GİRİŞ Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. Ceylin diyor ki:

  İyi bişey

 2. Hatice diyor ki:

  Bence eba nasıl bi şeyse ebaya girmiyor

  1. fatmaur diyor ki:

   aynen

 3. faruk cetın diyor ki:

  COK GUZEL BIR SITE YAPMISSINIZ FAKAT CALISMIYOR.BIRDE GIRIS YAPILABLRSE COK IYI OLACAK

 4. Mustafa diyor ki:

  Siteye girişi kolaylaştıran lütfen

 5. fatmaur diyor ki:

  ben şifreyi unuttum bana yardımcı olabilirmisiniz

Sayfa başına git