EBA KURS KAYDI

Eğitim Bilişim ağı olarak tanımlanan Eba sayesinde öğrenciler pek çok konuda eğitime dair bilgi alabilmektedir. Öğrencilere ve eğitimcilere açılan bu portaldan yararlanmak isteyen öğrencilerin çeşitli kayıt işlemlerini gerçekleştirmesi gerekirken özellikle online olarak sunulan kurslar için kayıt yapılması gerekmektedir.

Eba kurs kaydı olarak tanımlanan bu kayıt işlemleri sayfasındaki kişiler çok kolay bir şekilde kayıt olma imkanına sahiptir. Bu bakımdan sizler de konuyla ilgili işlemlerinizi yaparken belirtilen hizmet ekranlarına erişim sağlamanız yeterli olacaktır. Eba kaydı için öğrenci ya da velilerin ilk olarak kursları incelemesi ve uygun bir kursu belirlemesi gerekmektedir.

Eğitim alanında farklı konularda hizmetler verilen bu sistem üzerinde pek çok ders için kurs açılmaktadır. Açılan kurslara katılmak öğrencilerin eğitim hayatındaki başarısını arttırmaktadır. Bu açıdan eğitim durumu ile ilgili detaylı bilgi almak ve en uygun kursu seçmek adına internet sitesi üzerinden sunulan hizmetleri inceleyebilir ve bu hizmetler dahilinde kararınızı verebilirsiniz.

Kurs kaydı gibi işlemlerde kişilerin internet sitesi üzerinden pek çok konuda bilgi alabilmesi mümkün olduğundan dolayı herhangi bir soru işareti kalmayacak ve kişiler çok kolay bir şekilde bilgi alabilecektir. İnternet üzerinden sunulan hizmetler aynı zamanda mobil olarak da kullanılabilir durumdadır. sadece kurs kaydı için değil internet üzerinden sunulan diğer hizmetler içinde bilgi alabilmeniz, bu bilgiler dahilinde işlemi yapabilmeniz mümkündür.

Eba kurs kaydı için kişilerin kullanması gereken bağlantı https://e-kurs.eba.gov.tr/ olarak belirlenmiştir. Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönetim Sistemi Girişi ile oluşturulan bu hizmet ekranına giriş yaptığınızda kurs kaydı için ekranda yer alan seçeneklerden uygun olanını seçilmesi yeterli olacak ve böylece İsmet ekranı üzerinden kolay bir şekilde kayıt gerçekleştirilecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git