EBA ÖĞRETMEN GİRİŞİ

Türkiye’deki eğitim sisteminde en çok kullanılan portallardan bir tanesi EBA’dır. EBA aracılığıyla işlem yapabilecek öğrenci ve öğretmen kolay bir şekilde sistemdeki eğitim imkanlarından yararlanma fırsatı elde etmektedir.

EBA sisteminin önemsenmesindeki en önemli detay kişilerin ve özellikle öğrencilerin eğitimdeki durumlarının geliştirilebilmesi ve böylece daha iyi bir duruma getirilmesidir. EBA sistemini kullanan öğrenciler üzerinden yapılan araştırmalarda öğrencilerin derslerindeki başarılarının daha da arttığı görülmüştür. Bu doğrultuda ve bu sisteminin kullanılması önerilmektedir. EBA sistemini kullanabilecek kişiler arasında öğretmenler de yer almaktadır.

EBA Öğretmenler Girişi Nasıl Yapılır?

Öğretmenlerin sisteme giriş yapabilmesi adına sitede yer alan öğretmen girişi ekranlarını kullanması gerekir. EBA hizmet ekranına giriş yapacak öğretmenlerin aynı zamanda bu öğretmen girişi ekranında yer alan formu kendi üyelik bilgileri ile doldurmalı e sisteme erişim sağlamalıdır. Bu şekilde yapılacak işlemler ile birlikte herhangi bir sorun yaşanmadan kolay bir şekilde hizmetleri erişim sağlanabilmesi ve eğitim portalından yararlanılması mümkün olacaktır.

EBA Avantajları Nelerdir?

Pek çok konuda kişilerin bilgi alabileceği ve özellikle derslerindeki öğrendiği bilgiler pekiştirilebileceği EBA sistemi bu açıdan çok önemlidir. Öğrencilerin üyelik alamadığı sistem öğretmenler yöneticiler tarafından oluşturulması gereken bir üyelik yapısına sahiptir. Bu açıdan başvuru ile birlikte öğrenciler adına üyelik açılmakta ve giriş için gerekli bilgiler sağlanmaktadır.

eba

Öğretmen girişi yapmak isteyen eğitimciler resimde görülen hizmet ekranına erişim sağlayabilmek adına mutlaka paylaşılan bağlantı üzerinden siteye giriş yapmalıdır. Böylece herhangi bir sorun yaşanmadan erişim sağlayabilecek kişiler olacak oldukça kolay bir şekilde güncel bilgiler üzerinden işlemlerini yapabilme ve eğitim alma hakkına sahip olacaktır.

http://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/ adresi üzerinden sizler de EBA giriş ekranına erişim sağlayabilir ve resimde görülen hizmet ekranı üzerinden giriş yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git