EBA ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

Eğitim için büyük kolaylıklar sağlayan eğitim bilişim ağı için öğrencilerin üyelik alabilmesi adına öncelikli olarak müracaat etmesi gerekecektir. Yapılacak müracaatlar sonrasında öğrencilere sisteme giriş için gerekli üyelik bilgileri sağlanacak ve öğrencilere bu bilgiler verilecektir.

Bu bakımdan EBA şifresi nasıl alınır EBA şifresi alma gibi soru işaretleri bulunan kişiler belirtilen bilgiler dahilinde kolay bir şekilde işlemlerini yapma imkanına sahiptir. Sistem ücretsiz olduğu gibi eğitim alanında pek çok kolaylık da sunulmuş ve öğrencilerin eğitim alanında kendini geliştirme fırsatı sağlanmıştır. Bu bakımdan sizler de tüm bu eğitim imkanlarından yararlanmak adına sunulan hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

EBA sisteminin etkili bir şekilde kullanılabilmesi adına birlikte farklı bir yöntem uygulanmaktadır. bu açıdan sistemde yetkili kişiler öğrenciler için şifre almakta ve bu şifreyi öğrenciler ile paylaşmaktadır. Türkiye’de eğitim sisteminin daha da gelişebilmesi öğrencilerin internet üzerinden faydalı bir şekilde içerikleri erişim sağlayarak derslerindeki eksiklerini giderebilmesi derslerindeki başarı oranını artırabilmesi gibi pek çok amaç eba sistemi ile faaliyete geçirilmiştir.

Bu bakımdan konuyla ilgili işlem yapmak isteyen öğrencilerin ya da eğitimcilerin belirtilen detaylara dikkat etmesi ve bu değerler doğrultusunda işlemlerini tamamlanması gerekmektedir. Eğitim portalında öğrencilerin yanı sıra eğitimciler de bulunmakta ve tüm eğitim camiası tek bir portal altında toplanmaktadır. Sadece videoların bulunmadığı eğitim ile ilgili pek çok interaktif bilginin bulunduğu ve öğrencilerin pek çok konuda yardım alabilecek eba sistemi bu bakımdan öğrencilerin mutlaka yararlanması gereken hizmetlerden bir tanesidir.

EBA portalına giriş yapmak isteyenlerin yararlanması gereken hizmet bağlantısı http://www.eba.gov.tr/ olarak belirlenmiştir. Bu bakımdan sizler de bu bağlantı üzerinden sistemi erişim sağlayabilir ve kolay bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git