EBA SORU BANKASI

Eğitim Bilişim Ağı olarak tanımlanan Eba öğrencilerin ya da velilerin bilgi alabilmesi adına pek çok detayı bulundurmaktadır. Kısaca Eba olarak adlandırılan sistemde soru bankaları da yer almaktadır. Yayınlanan ve soru bankaları üzerinden Öğrencilerin yeni soruları çözmesi ve öğrenmemiz mümkün durumdadır.

Bu açıdan sınırsız soru çeşitleri ile soru bankaları üzerinden derslerin pekiştirilmesi ve derslerin takip edilmesi oldukça avantajlı olacaktır. Eba sisteminden yararlanacak kişilerin üyeliğe ihtiyacı olurken üyelik konusunda yetkili kişiler tarafından destek sağlamaktadır. İnternet üzerinden hemen üyelik alınarak sisteme giriş yapılması mümkün olmadığı gibi üyelik alındıktan sonra üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapabilmeniz sağlanmaktadır.

Konuyla ilgili işlem yapmak isteyen kişilerin üyelik detaylarına dikkat etmesi gerekmektedir. Üyelik alındıktan sonra sisteme üyelik bilgileri ile giriş yapıldığında özel bir portal açılacak ve bu portal üzerinden yapılmak istenen işlemler seçilerek kolay bir şekilde bu işlemler yapılabilecektir. Eba sistemi Türkiye’deki öğrenciler tarafından çok keşfedilmemiş bir sistemdir. Fakat sistem üzerinden alınan hizmetlerde öğrencilerin ders başarılarının artması anlaşılamayan konuların pekiştirilmesi ve böylece derslerde genel anlamda başarılı olunması mümkün olacaktır.

Eba sisteminden tüm öğrencilerin yararlanması mümkün olduğu gibi sizler de konuyla ilgili üyelik talebinde bulunabilir ve yetkili kişiden alacağınız yardım ile birlikte üyelik oluşturabilirsiniz. Üyelik oluşturulduktan sonra yapılması gereken ek bir işlem olmadığı gibi sadece giriş sırasında üyeliği kullanılması ve sisteme erişim sağlaması yeterlidir. Konuyla ilgili işlem yapmak isteyen kişilerin belirtilen adımları takip etmesi yeterlidir. Üyelik üzerinden sisteme giriş yapmak son derece basit olduğu gibi önemli bir detay sistemin sadece öğrencilere açık olmalıdır ve bu açıdan yeni geliştirmeler ile birlikte eğitim alanında ciddi bir katılımın sağlanması amaçlanmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git