EBA ÜYE OLMA

Eğitim Bilişim Ağı adı verilen eğitim portalı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kullanılma sunulmuş ve tüm öğrenci ve öğretmenlerin sisteme giriş yapabilmesi mümkün duruma getirilmiştir. Eğitim Bilişim Ağı olarak adlandırılan Eba üzerinden kişilerin üyelik alabilmesi mümkün değildir. Bu konuda sistem farklı bir işleyişe sahiptir ve giriş yapmak isteyen öğrencilere üyelik açılmakta ve üyelik bilgileri verilmektedir.

Bu açıdan Eba üyelik işlemleri içerik kişilerin mutlaka yetkili kişilerden destek alması gerekmektedir. Bu yetkili kişiler ise genelde okuldaki yöneticiler ve öğretmenler olmaktadır. Öğrencilere Eba üzerinden şifre girildiği için öğrencilerin bu konuda talepte bulunması ilk olarak zorunludur

Eba üyelik işlemleri bu şekilde gerçekleştirilirken üyelik sahibi olan kişiler kolay bir şekilde sistem erişim sağlayabilir. EBA sistemine giriş yapıldığında öğrenci ya da öğretmenleri giriş yapabilmesi adına üyelik giriş ekranı kullanıma sunulmuştur durumdadır. Bu giriş ekranında kişileri giriş bilgilerini ve şifrelerini kullanması yeterli olup sisteme kolay bir şekilde erişim sağlaması söz konusudur. Bu açıdan üyelik işlemleri yapılan masada işler kolay bir şekilde alınan üyelik ile sisteme giriş yapma imkanına sahiptir. Eğitim Bilişim Ağı öğrencilerin derslerinin desteklenmesi eksiklerin tamamlanması ve derslerde öğrenilen bilgilerin pekiştirilmesi adına oldukça yararlı içeriklere sahiptir. Aynı zamanda öğretmen ve öğrencilerin tek bir portal altında toplanması ve bilgi alışverişinde bulunabilmesi de eba sayesinde mümkün duruma getirilmiştir.

Belirtilen bilgiler sayesinde sizler de Eba ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızı giderebilir ve kolay bir şekilde sistemden yararlanabilirsiniz. Konu ile ilgili yaşanan sorunlarda da yine kişiler yöneticilere başvurabilir ve destek sağlayabilir. Aynı zamanda sistemde yer alan rehberler sayesinde de sistemin nasıl kullanılması gerektiği ya da yaşanılan sorunlar için çözümler öğrenilmektedir.

Etiketler:

EBA ÜYE OLMA Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. lütfü diyor ki:

    kayıt istiyorum

  2. murat diyor ki:

    ebaya üye olmak istiyorum

Sayfa başına git