EBA VİTAMİN

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kullanıma sunulan eğitim portalı sayesinde öğrencilerin dersleri ile ilgili destek sağlayabilmesi mümkündür. Eğitim Bilişim Ağı olarak adlandırılan Eba sayesinde öğrenciler internet üzerinden de eğitimlerini sürdürebilmekte ve derslerden kalan vakitlerinde kendilerini eksik kalan bölümlerde geliştirebilmektedir.

Sunulan hizmetlerden yararlanmak isteyen öğrencilerin üyelik konusunda müracaatta bulunması gerekir. Yapılan müracaat sonrasında öğrenciler için üyelik oluşturulurken oluşturulan bu üyelik ile birlikte kişiler kolay bir şekilde sisteme erişim sağlayabilmektedir. Eba vitamin olarak adlandırılan bu hizmet ekranı sayesinde kişiler kolay bir şekilde bilgi alma şansına sahip olmaktadır.

Sizler de konuyla ilgili işlemlerinizde sunulan hizmetlerden yararlanabilir ve özellikle öğrenciler için bu imkanı sağlayabilirsiniz. İnternet üzerinden sürekli açık durumda bulunan vitamin sistemi sayesinde öğrenciler pek çok kaynağa erişim imkanı elde etmektedir. Konu anlatımları, videolu soru çözümleri gibi pek çok kaynağın yanı sıra öğrencilerin öğrendikleri bilgileri test edebilmesi amacıyla testler de oluşturulmuştur.

Test bölümünden yapılacak testler ile birlikte öğrencilerin güncel durumu kolay bir şekilde tespit edilebilir. Böylece gelişim takibi eksik konuların belirlenmesi ve bu doğrultuda çalışma planını oluşturulabilmesi adına sunulan hizmetlerden yararlanılması oldukça önemlidir.

Eba tarafından sunulan bu hizmetlerden yararlanmak isteyenlerin yetkili personelleri konuyla ilgili müracaatta bulunması yeterlidir. Öğrenciler adına veliler de bu konuda işlemlerini sürdürebilme yetkisine sahiptir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git