EBA

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitimdeki kalkınmanın artması öğrenci ve öğretmenlerin bir portal üzerinde toplanarak bilgi alışverişi yapılabilmesi amacıyla EBA adlı internet projesi faaliyete geçirilmiştir. Eğitim Bilişim Ağı’nın kısaltması olarak kullanılan EBA’da kişiler eğitim ile ilgili pek çok hizmete erişim sağlamasını mümkün duruma getirilmektedir. Yapılan tanıtımlarda da belirtildiği üzere farklı online içeriklerin yer aldığı sistem sayesinde öğrenci ya da öğretmenlerin eğitim ile ilgili işlemlerini yapabilmek mümkün olmaktadır.

Modüllerden oluşan sistem kişilerin pek çok konuda bilgi alabilecek şekilde hazırlanmıştır. İnternet üzerinden yapacağınız işlemleriyle birlikte güzel ve çok kolay bir şekilde hizmet alma şansını elde edebilirsiniz. EBA üyelik konusunda yetkili kişiler tarafından şifreler verilebilmektedir. Bu açıdan öğrenci ya da öğretmenlerin okulda bulunan yetkili kişilerden yardım alması büyük kolaylık sağlayacaktır. Sistemin hizmete sunulmasının ardından pek çok konuda kolaylık sağlanmıştır. Öyle ki okullarda yürütülen Fatih Projesi ile ilgili işlemler dahi EBA üzerinden yapılmaktadır. Sizler de konuyla ilgili yardım almak ya da sistem üzerinden bilgi almak adına belirtilen detaylara dikkat ederek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Oldukça aktif olan portalda kişilere kendi yaptıkları çalışmaları paylaşabilmesi eğitim ile ilgili güncel haberlerin öğrenilebilmesi mümkün olmaktadır. Bu bakımdan eğitim ile ilgili pek çok detayın ve alt başlığın yer aldığı siteye dahil olarak sizler de kolay bir şekilde hizmetlerden yararlanabilir ve eğitiminizi geliştirebilirsiniz

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git