Halk Eğitim Kursları

Halk Eğitim Kursları   Halk Eğitim Kursları, bireylerin mesleki olarak ve genel lüktür olarak gelişimini desteklemek amacı ile faaliyet göstermektedir. Halk Eğitim Merkezleri düzenlediği kurslar ile katılımcılarına iyi bir eğitim hizmeti sağlamak ile yükümlüdür. İngilizce kursları, bilgisayar kursları, diğer yabancı dil kursları, halk oyunları kursları gibi kurslar düzenleyerek bu konuda eğitim almak isteyen bireylere eğitim […]

Editör:admin
Yayınlanma tarihi: 24 Eylül 2012 10:33 Güncellenme tarihi : 02 Ekim 2012 09:47
Halk Eğitim Kursları

Halk Eğitim Kursları

 

Halk Eğitim Kursları, bireylerin mesleki olarak ve genel lüktür olarak gelişimini desteklemek amacı ile faaliyet göstermektedir. Halk Eğitim Merkezleri düzenlediği kurslar ile katılımcılarına iyi bir eğitim hizmeti sağlamak ile yükümlüdür. İngilizce kursları, bilgisayar kursları, diğer yabancı dil kursları, halk oyunları kursları gibi kurslar düzenleyerek bu konuda eğitim almak isteyen bireylere eğitim vererek, sertifika almalarını sağlamaktadırlar. Halk Eğitim Kursları her il ya da ilçe de aynı olmamaktadır. Bölgenin ihtiyaçları ve gelen talepler doğrultusunda kurslar açılmaktadır. Halk eğitim Merkezleri ayrıca halk oyunları, seramik gibi ülkemiz kültürünün unutulmaya yüz tutan değerlerinin yaşatılması adına da bu kursları açarak kursiyerlere ders vermektedir.

Bir diğer yandan da meslek edinme amaçlı olarak ya da mesleğinde ki bir eksiği gidermek amaçlıda halk eğitim kurslarına katılım fazladır. Dikiş, nakış ya da takı tasarımı ve yapımı gibi kurslar düzenleyerek ev hanımlarına ya da ek bir iş yapmak isteyen kişilere de yol gösterici bir rol oynamaktadır. Sadece bu kurslar ile de sınırlı değildir halk eğitim kursları. Daha önce de değindiğimiz gibi bölgenin ihtiyaçlarına ve vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda da kurslar açılmaktadır. Özel kursların maliyeti oldukça fazla olduğu için özellikle halk eğitim merkezlerini tercih etmektedir vatandaşlarımız. Kimileri özel ilgileri olduğu için örneğin ud dersi almak ya da İspanyolca öğrenmek isteyebilir. Bunlar özel bir kurs aracılığı ile yapılmaya kalkıldığında maliyet bakımından oldukça yüksek bir rakam ortaya çıkabilir. Ancak Halk Eğitim Merkezleri, açmış oldukları kurslar ile her kesimden vatandaşa hitap etmek istedikleri için ve de maddi durumu yüksek maliyetli özel kurslara gitmeye elverişli olmayan bireylerinde kazanım elde etmesini sağlamak amacı ile hizmet vermektedir. Bugüne kadar pek çok kişiye mesleki yönden de eğitim vermiş bulunmaktadır.

Bu sayede ev hanımları ya da öğrenciler bir meslek öğrenmiş ve bir kazanç sağlar hale gelmişlerdir. Çoğu kurum ya kuruluş ile pek çok yere iş başvurusunda soulan bilgisayar sertifikası da yine halk eğitim merkezlerinin açmış olduğu kursları başarı ile tamamlayanlara verilmektedir.

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

2015 Emekli Maaşları 2015 Emekli Maaşları 2015 yılı büyük bir heyecanla beklenirken, ülkemizde en çok yaşanan sı...
74 Bin Memur Alımı 74 Bin Memur Alımı Bütçe Kanunu ve Orta Vadeli Program, bir sonraki yıla göre belirlenece...
6500 POMEM Alımı 6500 POMEM Alımı Polis Meslek Eğitim Merkezleri ( POMEM ) 2014 yılı öğrenci alımı için ...
Bizi Takip Edin
MEBBİS Facebook MEBBİS Twitter MEBBİS Google Plus MEBBİS Tumblr MEBBİS Foursquare MEBBİS İletişim MEBBİS Feed
Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim