İLSİS

İLSİS

 

İnternetin hayatımıza girmesinin ardından resmi kurum ve kuruluşlar da hizmetlerini internet ortamından vermeye başladı. Böylelikle internet ortamında sunulan hizmetler sayesinde daha hızlı ve daha verimli olarak iş ve işlemler gerçekleştirilebilir olmuştur. Hızlı ve verimli erişimin yanı sıra kullanıma sunulan uygulamalar ile daha şeffaf bir yönetim ve idare anlayışı benimsenmiş olmaktadır. Resmi kurum ve kuruluşların sunmuş oldukları hizmetlerden sadece vatandaş ya da birey değil aynı zamanda da kurumun personeli ya da yetkilendirdiği kişi de hızlı ve etkin bir şekilde yararlanabilmektedir. Personeli adına Mebbis sitemi uygulamalarından biri olan İLSİS hizmete sunan Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin ve çalışan personelinin daha iyi hizmet almasını ve kurum ile ilgili bilgilere daha çabuk erişim sağlamalarını amaçlamaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Grup Başkanlığı tarafından hizmete açılan Mebbis uygulamalarından biri olan İLSİS ile Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak görev yapan personele ait bilgiler ve işlemler, Öğretmen Atama Sonuçları, Yer Değiştirme Sıra Durumu, Atama ve Yer Değiştirme Kılavuzları, Mevzuat Bankası, Kurumlar Listesi ve KBYD Sonuçları gibi konulara ulaşma imkânı sunmaktadır. Günümüzün getirdiği yenilikleri ve teknolojiyi en iyi şekilde kullanmaya çalışan resmi kurumlardan biri olan Milli Eğitim Bakanlığı İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin yetkisine vermiş olduğu İLSİS kullanımı ile personel gibi hizmetlerin takibini ve duyuruları gerçekleştirmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Grup Başkanlığı tarafından sunulan bir hizmet olan İLSİS uygulamasına erişim sağlayabilmek için yine Bakanlığın ilgili bölümü tarafından kullanıma yetkili kılınan kişiye şifre verilmektedir. Verilen bu şifre sayesinde uygulamaya erişim imkânı sağlanmakta ve bu uygulamalara kullanım imkânı tanınmaktadır.

Personele ait özlük işleri, kadro öğretmen atama modülü, sözleşmeli öğretmen atama modülü ve sözleşmeli personel atama modülü gibi uygulamalar sunulan hizmetler arasındadır. Tüm işlemlerin tek bir elden yürütülmesini amaçlamakta ve kâğıt ortamında ki yazışmaları azaltmıştır. Böylelikle de kırtasiyeden tasarruf sağlamıştır. Uygulamalar sayesinde il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile Milli Eğitim Bakanlığı personelini daha iyi takip edebilme imkanına sahip olmuştur.

Etiketler:

İLSİS Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. kenan diyor ki:

    iks modulu

  2. kenan diyor ki:

    iks ye gir

Sayfa başına git