KPSS Branş Sıralaması 2012

KPSS Branş Sıralaması 2012

 

Öğretmen adaylarının zorlu mücadeleleri üniversiteden mezun olmalarının ardından da devam etmektedir. Bir okul da mesleğe başlayabilmek için ilk önce KPSS sınavına girmeleri ve bu sınav da iyi bir puan alabilmeleri gerekmektedir. ÖSYM tarafından gerçekleştirilmekte olan KPSS öğretmen adayları için her yıl tekrarlanmaktadır. Genel Kültür ve Genel yetenek testlerinin yanı sıra aynı zamanda da Eğitim Bilimleri testlerine tabii tutulan öğretmen adayları Kamu Personel Seçme Sınavı Sonucunda yerleştirme işlemlerine tabii tutulurlar. Üniversiteden mezun olmanın ardından atanmak için yeni bir zorlu maratona katılan öğretmenlerden kimi kadrolu kimisi de sözleşmeli olarak görev yapacakları okullara atanırlar. Ancak her yıl binlerce öğretmen adayı mezun olmasına rağmen ataması gerçekleştirilmekte olan öğretmen sayısı o kadar da fazla değildir. Bunun yanı sıra KPSS sınavına farklı branşlardan farklı öğretmen adayları girmektedir.

Sınava giren öğretmen adayları kendi branşlarında kaçıncı sırada olduklarını merak etmektedirler. KPSS Branş Sıralaması 2012 ÖSYM tarafından açıklanmıştır. Adayların kendi T.C. Kimlik Numarası ve daha önce belirlemiş oldukları şifre yardımı ile ÖSYM aday sistemine giriş yaparak kendi branşlarında kaçıncı sırada yer aldıkları konusunda bilgi sahibi olabilme imkanları bulunmaktadır. Öğretmenler kendi alanlarında ki sıralamaları merak ettikleri gibi diğer lisans bölümlerinden mezun olan ve KPSS sınavına katılan adaylar da kendi alanlarında ki sıralamalarını merak etmektedirler. Lisans dizeyinde sınava girmiş olan adaylar da kendi alanlarında ki sıralamaya öğretmen adayları gibi ÖSYM’nin resmi internet sitesinden erişim sağlayabilirler. Bu sayede kendi alanlarında önlerinde kaç kişi olduğunu öğrenebilir ve tercih aşamasında buna dikkat ederek tercih işlemlerini gerçekleştirebilirler.

ÖSYM’nin resmi internet sitesi yardımı ile aday sistemine TC Kimlik Numarası ve şifre ile giriş yapıldıktan sonra, karşınıza çıkan işlem yapmak istediğiniz aktif sınav seçeneğinden 2012 yılı KPSS Lisans Sınavı seçilerek Lisans bazında sıralama seçeneği tercih edilir. Böylece, alanınız da kaçıncı sırada yer aldığınızı görebilir ve tercihlerinize bu şekilde yön verebilme imkanına sahip olabilirsiniz. KPSS Branş Sıralaması 2012 sonuçları doğrultusunda hem öğretmen hem de diğer lisans bölümü mezunları alanlarında kaçıncı sırada olduklarını öğrenebilmektedirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git