MEBBİS HUKUK TAKİP SİSTEM MODÜLÜ

Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri’nin kısaltması olarak kullanılan MEBBİS’TE pek çok farklı bulunmaktadır. Meslek gruplarına ve kişilerinin pozisyonlarına göre kullanabilecek bu modüller arasında hukuk takip sistemi modülü de bulunmaktadır. hukukta takip sistemi modülü Milli Eğitim Bakanlığı’na ilgilendirmekte ve kurum için adli durumlarının incelenmesini sağlamaktadır. Hukuk takip sistemi modülü vatandaşların Milli Eğitim Bakanlığı’na açmış olduğu davaların takip edildiği ve davalar ile ilgili önemli bilgileri kayıt altına alındığı bir modüldür.

Bu modül tüm adli durumların bir arada tutulmasına sağladığı gibi yapılan bilgi girişleri üzerinden istatistiki verilerin de hazırlanmasını sağlamaktadır. bu açıdan her ne kadar eğitim alanında hizmet veren bir bakanlık olsa da çoğu zaman mahkemeye taşınan durumlar nedeniyle İfade vermek durumunda kalan Milli Eğitim Bakanlığı için adli takibin oluşturulması oldukça yararlıdır.

Hukuk takip sistemi modülü kullanmak için yetkili kişiler giriş yaparak ilgili düzenlemeleri gerçekleştirebilmektedir. Hukuk takip sistemi modülüne giriş yapmak isteyenlerin MEBBİS sayfasında yer alan giriş ekranını kullanılması yeterlidir. Böylece ilgili modül üzerinden ihtiyaç duyulan tüm değişiklikler ya da yeni bilgi girişleri sağlanabilecektir. Sistemin ücretsiz olması ve yetkili kişilere açık olması güvenli bir şekilde sistemin çalışmasını sağlarken bilgi almak isteyen kişiler de hukuk takip sistemi modülünü kullanarak gerekli bilgileri sağlayabilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git