Mebbis Şifresi

Mebbis Şifresi Milli Eğitim Bakanlığı’nın önemli adımlarından MEBBİS plân çalışmalarından e-kayıt, e-burs, e-mezun, e-sınav gibi projeler uygulamaya girmiştir.MEB hizmetlerine web temelli yazılımlarla daha pratik ulaşılabilir hale gelmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı çeşitli modüllerle birlikte ilave olarak okul ve öğrencilerine yönelik geniş bir proje olan E-Okul projesi de yürürlüğe sunmuştur. Bu sayede veliler öğrencilerin karnelerini ve notlarını […]

Editör:admin
Yayınlanma tarihi: 23 Ekim 2012 11:25 Güncellenme tarihi : 07 Kasım 2014 13:50
Mebbis Şifresi

Mebbis Şifresi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın önemli adımlarından MEBBİS plân çalışmalarından e-kayıt, e-burs, e-mezun, e-sınav gibi projeler uygulamaya girmiştir.MEB hizmetlerine web temelli yazılımlarla daha pratik ulaşılabilir hale gelmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı çeşitli modüllerle birlikte ilave olarak okul ve öğrencilerine yönelik geniş bir proje olan E-Okul projesi de yürürlüğe sunmuştur. Bu sayede veliler öğrencilerin karnelerini ve notlarını inceleyebilir ve bu sayede öğrenci notları hakkında kesin bilgilere ulaşılabilir. Bir yönden de öğretmenler ve okul hakkındaki istek ve önerilerini bu sistem aracılığıyla Milli eğitim bakanlığına iletebilirler, görüşlerini bildirebilirler. Ayrıca mebbis modülleri arasında, yönetici modülü, eğitici bilgisayar formatör modülü, öretmen hizmet modülü, MEB erişim modülü, performans ölçme değerlendirme, TKB modülü, ram modülü, özürlü bireyler için modül, özel öğretim kurumları modülü, egitek sınav modülü, döner sermaye modülü, kitap seçme modülü, e-Burs Modülü, Mebbis Sorgu Modülü, Mebbis giriş ve daha birçok alanda bölümler bulunmaktadır.

Çeşitlenen modüller ve günlük hayatta her işin şifre ile yapıldığı zamanımızda bazen bu şifreler unutulabiliyor. Bazen bir çok okul ve kurumlarında memur ve öğretmenlerin yer değişikliklerinden ve hatalı şifre değiştirmelerinden ötürü devamlı güçlük yaşanmaktadır. MEBBİS ve e-okul şifreleri ile ilgili çıkan problemler, yöneticileriler aracılığıyla ilçe yöneticileri, kurum yetkilileri ile telefonla görüşülerek halledilmekteydi.  Bu da sistemin şifrelerinin güvenliği açısından sıkıntılar doğurmaktaydı. Bundan böyle mebbis şifresi ve E okul veli bilgilendirme sistemi şifreleri unutanlar, kaybedenlere şifreleri telefon ile verilmeyecek, şifre beklentilerini çalıştıkları kurumun resmi e-posta adresinden şifremi unuttum şeklinde istenebilecek ve aynı gün içerisinde yeni şifresi kendisine e-posta yoluyla bildirilecektir.  Kişisel mebbis şifresi unutulduğunda yada kaybolduğunda çalıştıkları okul idaresine başvurarak kısa bir süre içerisinde yeni mebbis şifresi alabilinecek. Okul şifresini unutulduğunda da ilçe MEB yetkililerine şifre talebi iletilecektir. Şayet yönetici mevkiindeki biri şifresini unutursa mebbis yönetici işlemlerine girerek özel menüden okul şifresi ile yeni şifrelerini oluşturabilirler.  Mebsis sistemi ile ilgili işlemlerinizi halledebilmeniz için kolaylıkla şifre alabilir, şifre unutulması halinde yeni şifre alımınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

 

.

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Yapılan Yorumlar

ömür
24 Ekim 2012 - 12:42

mebbis şifremi katbettim nasıl öğrenebilirim.

admin
24 Ekim 2012 - 12:45

okul idaresine başvurarak mebbis şifrenizi alabilirsiniz.

hülya eskiçırak dal
25 Aralık 2012 - 12:22

kullanıcı adımı unuttum

admin
26 Aralık 2012 - 10:49

Hülya hanım okul idaresine başvurmanız halinde yeniden mebbis şifresine sahip olabilirsiniz.

HİKMET
01 Şubat 2013 - 14:44

köyde öğretmenim şifremi unutttum yeni şifre nasıl alabilirim yanlız aynı zamanda müdürüm benden başka öğretmen yok

AYHAN ALTINBAŞ
15 Ocak 2014 - 12:34

mebsis şifremi unuttum.

Sanem
19 Nisan 2014 - 15:03

Mebsis şifreyi unutum nedir

sefa
19 Haziran 2014 - 19:08

ŞİFRE NE

sefa
19 Haziran 2014 - 19:08

E OKULUN ŞİFRESİ NE

kevser
18 Eylül 2014 - 16:36

herhangi bir okula henüz atanmadığım için idareden şifre ya da kullanıcı adı sormam mümkün değil. ücretli öğretmenlik için sistem üzerinden başvuru yapmam gerekiyormuş ama kullanıcı adı ve şifre soruyor. bu şifreyi ben nasıl alabilirim.

AHMET SARI
03 Kasım 2014 - 00:03

mebbis sifremi unuttum

2015 Emekli Maaşları 2015 Emekli Maaşları 2015 yılı büyük bir heyecanla beklenirken, ülkemizde en çok yaşanan sı...
74 Bin Memur Alımı 74 Bin Memur Alımı Bütçe Kanunu ve Orta Vadeli Program, bir sonraki yıla göre belirlenece...
6500 POMEM Alımı 6500 POMEM Alımı Polis Meslek Eğitim Merkezleri ( POMEM ) 2014 yılı öğrenci alımı için ...
Bizi Takip Edin
MEBBİS Facebook MEBBİS Twitter MEBBİS Google Plus MEBBİS Tumblr MEBBİS Foursquare MEBBİS İletişim MEBBİS Feed
Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim