Mebbis Şifresi

Mebbis Şifresi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın önemli adımlarından MEBBİS plân çalışmalarından e-kayıt, e-burs, e-mezun, e-sınav gibi projeler uygulamaya girmiştir.MEB hizmetlerine web temelli yazılımlarla daha pratik ulaşılabilir hale gelmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı çeşitli modüllerle birlikte ilave olarak okul ve öğrencilerine yönelik geniş bir proje olan E-Okul projesi de yürürlüğe sunmuştur. Bu sayede veliler öğrencilerin karnelerini ve notlarını inceleyebilir ve bu sayede öğrenci notları hakkında kesin bilgilere ulaşılabilir. Bir yönden de öğretmenler ve okul hakkındaki istek ve önerilerini bu sistem aracılığıyla Milli eğitim bakanlığına iletebilirler, görüşlerini bildirebilirler. Ayrıca mebbis modülleri arasında, yönetici modülü, eğitici bilgisayar formatör modülü, öretmen hizmet modülü, MEB erişim modülü, performans ölçme değerlendirme, TKB modülü, ram modülü, özürlü bireyler için modül, özel öğretim kurumları modülü, egitek sınav modülü, döner sermaye modülü, kitap seçme modülü, e-Burs Modülü, Mebbis Sorgu Modülü, Mebbis giriş ve daha birçok alanda bölümler bulunmaktadır.

Çeşitlenen modüller ve günlük hayatta her işin şifre ile yapıldığı zamanımızda bazen bu şifreler unutulabiliyor. Bazen bir çok okul ve kurumlarında memur ve öğretmenlerin yer değişikliklerinden ve hatalı şifre değiştirmelerinden ötürü devamlı güçlük yaşanmaktadır. MEBBİS ve e-okul şifreleri ile ilgili çıkan problemler, yöneticileriler aracılığıyla ilçe yöneticileri, kurum yetkilileri ile telefonla görüşülerek halledilmekteydi.  Bu da sistemin şifrelerinin güvenliği açısından sıkıntılar doğurmaktaydı. Bundan böyle mebbis şifresi ve E okul veli bilgilendirme sistemi şifreleri unutanlar, kaybedenlere şifreleri telefon ile verilmeyecek, şifre beklentilerini çalıştıkları kurumun resmi e-posta adresinden şifremi unuttum şeklinde istenebilecek ve aynı gün içerisinde yeni şifresi kendisine e-posta yoluyla bildirilecektir.  Kişisel mebbis şifresi unutulduğunda yada kaybolduğunda çalıştıkları okul idaresine başvurarak kısa bir süre içerisinde yeni mebbis şifresi alabilinecek. Okul şifresini unutulduğunda da ilçe MEB yetkililerine şifre talebi iletilecektir. Şayet yönetici mevkiindeki biri şifresini unutursa mebbis yönetici işlemlerine girerek özel menüden okul şifresi ile yeni şifrelerini oluşturabilirler.  Mebsis sistemi ile ilgili işlemlerinizi halledebilmeniz için kolaylıkla şifre alabilir, şifre unutulması halinde yeni şifre alımınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

 

.

Etiketler:

Mebbis Şifresi Konusuna 21 Yorum Yapıldı
 1. ömür diyor ki:

  mebbis şifremi katbettim nasıl öğrenebilirim.

  1. admin diyor ki:

   okul idaresine başvurarak mebbis şifrenizi alabilirsiniz.

  2. hülya eskiçırak dal diyor ki:

   kullanıcı adımı unuttum

   1. admin diyor ki:

    Hülya hanım okul idaresine başvurmanız halinde yeniden mebbis şifresine sahip olabilirsiniz.

   2. Zetnep diyor ki:

    Tc ki,lik no un kullanici adin

 2. HİKMET diyor ki:

  köyde öğretmenim şifremi unutttum yeni şifre nasıl alabilirim yanlız aynı zamanda müdürüm benden başka öğretmen yok

 3. AYHAN ALTINBAŞ diyor ki:

  mebsis şifremi unuttum.

 4. Sanem diyor ki:

  Mebsis şifreyi unutum nedir

 5. sefa diyor ki:

  ŞİFRE NE

  1. sefa diyor ki:

   E OKULUN ŞİFRESİ NE

 6. kevser diyor ki:

  herhangi bir okula henüz atanmadığım için idareden şifre ya da kullanıcı adı sormam mümkün değil. ücretli öğretmenlik için sistem üzerinden başvuru yapmam gerekiyormuş ama kullanıcı adı ve şifre soruyor. bu şifreyi ben nasıl alabilirim.

 7. AHMET SARI diyor ki:

  mebbis sifremi unuttum

 8. fatih diyor ki:

  ben mebbis şifresi ne nerde yazıyor bilmiyorum yardımcı olurmusunuz

 9. nisa çakmakcı diyor ki:

  ben öğrenciyim nasıl mebbis açıcam daha doğrusu kullanıcı adı ve şifre istiyo herşeyi denedim olmuyor ne yapmalıyım

 10. nisa çakmakcı diyor ki:

  lütfen acill

 11. mestsn yanık diyor ki:

  mebbis şifre alamıyorum

 12. ali diyor ki:

  Bende bir tane mebbis şifresi istiyorum nasıl alabilirim?

 13. dilara diyor ki:

  yahu madem bişe yapıyosunuz bari bi bilgi verin mezunlar için şifre nasıl alınıcak mezun olduğumuz okula mı gitmemiz gerekiyor ?

 14. fatma diyor ki:

  Dün akşam mudur bey mebbis kullanici adı ve şifremi verdi fakat sistem kabul etmiyor ne yapmam gerekir

 15. resul diyor ki:

  nasıl üye olunur

 16. Zeynep diyor ki:

  Bnce sifrehize sahip cikmsyi becerin

Sayfa başına git