Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Eğitim Öğretim Desteği

Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ), özel okula devam edecek olan öğrencilere eğitim öğretim desteği imkânı sunmaktadır. Toplamda 250 bin öğrenciye verilen bu eğitim öğretim desteği için devlet tarafından ayrılan bütçe, okul öncesi kurumlarına gidecek öğrencilere 2 bin 500, özel ilkokullara gidecek öğrencilere 3 bin TL, özel ortaokul ve liselere gideceklere de yıllık 3 bin 500 TL ödeme olarak belirlenmiştir.

7 Ağustos tarihinde yürürlüğe giren bu destek projesinden, Okul öncesi ve ilkokullara 50’şer bin, ortaokul ve liselere 75’er bin olmak üzere toplam 250 bin öğrenci desteklerden yararlanmaya başladı. Kayıtları yapılan öğrenciler bu destekten faydalandıkları için çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

Oluşturulan destek kapsamında, destekten faydalanan öğrenciler, okulun sunduğu öğrenim süresinin sonuna kadar destekten faydalanabilecek. Öğrencilerin eğitim ve öğretim destek bedelinin yüzde 35’i kasım, yüzde 35’i şubat ve yüzde 30’u haziran ayında olmak kaydıyla öğrenim gördükleri okullarına ödemeler yapılacak.

Destekten yararlanan öğrenciler nakil yapacaksa, nakil yapacağı okul türüne göre destek kesilmeyecek. Bu durumda ödemeler yeni nakil yapılan okula yapılacak.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git