Öğretmen Ataması Başvuruları 3-9 Eylül Arasında Yapılacak

MEB 40 bin Öğretmen Ataması

Milli Eğitim Bakanlığı, uygulamaya başlayan yeni 4+4+4 sisteminide göz önüne alarak 40 bin öğretmen atayacak. MEB tarafından açıklanması beklenen atamaların tarihleri belli oldu.dakika.Öğretmen atamaları için başvurular 9 eylüle kadar devam edecek. Başvurular sonucunda 10 eylül günü atamalar yapılmış olacak. Başvurular internet üzerinden mebbis aracılığı ile yapılacak. Atamalşar KPSS-P10 kategosinde bilgisayar aracılığı ile yapılacak.

Öğretmen adaylarına, Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Kılavuzu Meb tarafından yayınlanacak.Başvurular sonucunda atanacak öğretmenler 11 eylülden sonra göreve resmen başlamış olacaklar.Atanmış öğretmenler, kendilerine gönderilen tebligattan sonra 12-16 eylül tarih aralığında MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından bir uyum eğitimi görecekler.

Sınıf öğretmenliklerinden mezun olan öğretmenler başka bir alana geçmek isterlerse, bulundukları il de ihtiyac olan bölümlere yerleştirilecekler.Alan değişikliği ile ilgili 2012 Alan Değişikliği Klavuzu Meb tarafından daha sonra yayınlanarak duyurulacaktır. Alan değişikliği başvuruları 10-13 eylül arasında yapılarak, değişiklik atamaları 14 eylül günü sonlandırılacaktır.Alan değişikliği yolu ile atanan öğretmenler 17 eylül’den itibaren görevlerine başlayabileceklerdir.

Eş durumu öğretmen atamalarında ise, herhangi bir eşin norm açığından dolayı atanamamış olması durumunda, atanmış eşin ilişiğini kesmemiş olması şartı aranarak yazılı dilekçe yolu ile başvuruda bulunması ayrıca il millî eğitim müdürlüğünce Bakanlığa iletilmesi durumunda iptal işlemi yapılacaktır..

 

Öğretmen Atama başvuru ekranın için bağlantıyı kullanabilirsiniz.
ÖĞRETMEN ATAMA EKRANI

 

 2012 Eylül Öğretmenlik için Başvuru ve Atama Kılavuzu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

ÖĞRETMENLİK BAŞVURU VE ATAMA KLAVUZU

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Eğitim ve Ögretim