Okul Öncesi Eğitime Gülben Ergen Desteği

Okul öncesi eğitim küçük çocukların yetiştirilmesi hususunda çok büyük öneme sahiptir. Bu alanda en büyük yenilikleri yapan bir isim de açtığı derneğin hem kurucusu hem de başkanı olan Gülben Ergen’dir. Şimdi, Çocuklar Gülsün Diye Derneği’nin kurucusu ve başkanı olan Gülben Ergen, Erzincan’ın Kavakyolu ilçesinde 25. Anaokulunu açıyor.

Gülben Ergen’in kurucu ve başkanlığını yaptığı Çocuklar Gülsün Diye Derneği, Türkiye’de daha çok çocuğun okul öncesi eğitim almasına katkı sağlamak amacıyla kurulmuş olan çok faydalı bir dernektir. Daha önce 24 ilin çeşitli ilçelerinde açılan okullara bir yenisi daha ekleniyor. 25. Yani en son açılacak okul, Erzincan’ın Kavakyolu ilçesinde açılmaya hazırlanıyor. Daha önce açılmış olan okullar, Tekirdağ, Şanlıurfa, Konya, Bursa, Şanlıurfa, Soma, İstanbul, Trabzon, Tokat, Mardin, Sinop, Hatay, Zonguldak, Aydın, Sivas, Manisa, Van, Kars, Çanakkale, Gaziantep, Antalya ve Kahramanmaraş illerinde bulunmaktadır.

Erzincan Kavakyolu’nda açılacak olan okul, Erzincan Kavakyolu Çocuklar Gülsün Diye-Hasan Boyoğlu Anaokulu olarak bilinmektedir. Açılışını bir hayırseverin üstlendiği okulun, açılış töreni düzenlendikten sonra Anaokulu, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanacak. Okul bünyesinde, yaklaşık 100 kadar öğrenciye okul öncesi eğitim olanağı sunacak. Okulun iç malzemelerinin taşıma sponsorluğunu Yurtiçi Kargo üstlenirken, gerekli kırtasiye malzemelerinin sponsorluğunu da Faber Castel Markası üstleniyor.

Derneğin kurucusu ve başkanı olan Gülben Ergen, çocukları mutlu etmenin ve onlara temelden iyi bir eğitim olanağı sağlamanın çok önemli bir gelişme olduğunu vurguladı.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Eğitim ve Ögretim