ÖSYM Branş Sıralaması

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM ), resmi internet sitesinde yaptığı duyuru ile birlikte Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS ) branş sıralama listesini kamuoyu ile birlikte açıkladı.

2014 – Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS ) branş sıralamasında nerede olduğunu öğrenmek isteyen adaylar, Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS ) branş sıralaması robotundan sonuçlarla ilgili detayları kolayca öğrenebilirler.

27 Ekim 2014 – 28 Ekim 2014 tarihinde yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS ) Ortaöğretim / Ön lisans sınavına katılmış olan adaylar için branş sıralaması açıklanmıştır.

Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS ) branş sıralamaları, adayların hangi branştan girdikleri ve o branşın kaç personel alacağıyla ilgilidir. Kısaca mezun oldukları alanların başarı sıralamaları olarak da nitelendirilmektedir.

Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS ) branş sıralamalarını öğrenen adaylar, 17 Kasım 2014 tarihi ile 26 Kasım 2014 tarihleri arasında seçecekleri atama kadrolarına ( merkezi ) tercihlerini yaptıktan sonra 2014 Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS ) kapsamında aldıkları puanlarla atanacaklardır.

Branş sıralaması bu bağlamda olaya dâhil olmaktadır. Çünkü adayların atamaları yapılırken, sadece puanlarına değil aynı zamanda branş sıralamalarına bakılarak da atama yapılmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git