REHBERLİK, DENETİM VE PLANLAMA MODÜLÜ

MEBBİS sisteminde yer alan modüllerden bir tanesi de Rehberlik Denetim ve planlama modülüdür. Rehberlik ve Denetim Başkanlığı tarafından kullanıma sunulan bu modül sayesinde kurum tarafından yapılacak işlemler çok daha sistemli bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. İlgili modüldede rehberlik ve denetim yapılacak olan kurumların denetlenme sürecine ait tüm planlamalar modül üzerinden yürütülmektedir. Böylece sadece kurum içinde değil tüm merkezlerden ulaşılabilecek olan online sistem üzerinden yönetim ve planlama yapılabilmektedir.

Modül üzerinden yapılan önemli işlemlerden bir tanesi de çalışmalara dair istatistiki verilerin oluşturulabilmesidir.

Kurum bünyesinde kurulan Rehberlik Denetim ve Planlama modülünde kişiler istedikleri yıl veya kurumlara göre istatistiki bilgiler alabilmektedir. Bu konuda önemli olan bir detay kişilerin MEBBİS’e giriş yetkisinin bulunmasıdır. Modüle giriş yapan kişiler sistemde yer alan menü üzerinden yapacakları seçimler ile birlikte kolay bir şekilde ihtiyaçlarını giderebilmektedir. Bu konuda işlemlerin kolay yapılması ve sisteme giriş işlemlerinin de son derece basit olması kolaylık sağlamış ve bakanlık tarafından yapılacak tüm işlemlerde hızlı bir şekilde işlerin çözümlenmesini sağlamıştır.

Eğer sizler de MEBBİS Rehberlik Denetim ve planlama modülü kullanma konusunda yetkiliyseniz aşağıdaki bağlantıya tıklayabilir ve bağlantı ile direkt MEBBİS üzerindeki parça sayfasına ulaşabilirsiniz. İlgili uygulamanın kullanımı ücretsiz olduğundan dolayı kişiler herhangi bir bedel ödemeden hemen işlemlerini online olarak yapabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Eğitim ve Ögretim