TAKTİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA

Öğrencilerin yıl sonundaki ders notlarına göre karne ile birlikte takdir ve teşekkür belgesi de verilmektedir. Takdir ve teşekkür konusunda öğrencilerin önceden hesaplama yapabilmesi için ders notlarını bilmesi yeterlidir. Ders notları ve haftalık ders programına göre kolay bir şekilde takdir ve teşekkür hesaplama işlemleri yapılarak, yıl sonunda alınacak belge karneler verilmeden öğrenilebilir. Taktir teşekkür hesaplama işlemleri için belirtilen ağırlıklı puan hesaplama yapılması yeterlidir. Bu konuda aşağıda yer alana bilgilerden yararlanabilirsiniz. Bu hesaplamaların doğru yapılması kesin bilgiye ulaşılması için yeterlidir.

Ağırlıklı Puan Hesaplama Nedir?

Ağırlıklı puan hesaplama, bir dersin ders saatine ve öğrencinin dersten aldığı ortalamaya göre belirlenen bir puandır. Ağırlıklı puan hesaplama işlemlerinin yapılması ile birlikte kişilerin her ders için ne kadarlık bir ağrılıklı puanı olduğu belirlenebilmektedir.

Her ders için yapılacak hesaplamada göz önünde bulundurulması gereken detay, dersin kesin ortalamasının bilinmesi ve haftalık o dersin kaç saat olduğudur. Bir ders, hafta içerisinde 3 saat görülüyorsa, o dersin ağırlıklı puan hesaplaması için ortalama puanın bu saat sayısı ile çarpılması yeterlidir.

taktir

Ağırlıklı puan hesaplama için her dersin hesaplaması yapılarak tüm derslerin ağırlıklı puan hesaplaması belirlenmelidir. Ardından kişilerin tüm derslerdeki ağırlıklı puanları toplanmalı ve toplam ders sayısına bölünmelidir. Bu şekilde yapılacak hesaplamalar ile birlikte kişilerin toplam ağırlıklı puan hesaplama işlemleri yapılmış olacaktır.

Elde edilecek bu sonuca göre ise kişilerin takdir ve teşekkür durumuna göre işlem yapması yeterli olacaktır. Bu doğrultuda eğer sonuç 85.00 puan ve üzerinde olursa öğrenci takdir almaya hak kazanacaktır. Fakat 70.00 ile 84.99 arasında olursa öğrenci teşekkür almaya hak kazanacaktır.

taktti

Belirtilen hesaplamalar ile birlikte kişiler takdir ve teşekkür almaya hak kazanıp kazanmayacağı öğrenilebilir. Belirtilen hesaplamaların yapılması sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli detay, kişilerin ders notlarının kesinleşmiş olmasıdır. Aksi halde ders notlarında yaşanacak değişikliklere göre hesaplamalar yanlış çıkabilir. Ayrıca hesaplamaların doğru bir şekilde yapılması ve herhangi bir işlem hatasının yapılmaması da önemlidir. Aksi halde elde edilecek sonuç hatalı olacağından dolayı hesaplamalar sonucunda doğru bilgi alınması mümkün olmayacaktır.

Etiketler:

TAKTİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA Konusuna 11 Yorum Yapıldı
 1. Havvanur Aytaş diyor ki:

  İnsallah taktir alırım

 2. ayca diyor ki:

  taktirmi alcam tedekkurmu

 3. ayca diyor ki:

  taktirmi.alcam tesekkurmu

 4. Arda diyor ki:

  Evet ben bunu sevdim

 5. merve diyor ki:

  ya inşallah taktir alırım ne olur dua edin ortalama 81 ya

 6. Yunus emre diyor ki:

  Güzelmiş

 7. Melek diyor ki:

  E okul

 8. seyhan diyor ki:

  Yine takdir alıyorum.herzaman ki gibi.

 9. Halime diyor ki:

  Güzelmiş

 10. Berat diyor ki:

  Acaba karneden ne aldım

Sayfa başına git