TRT Okul Uygulaması

TRT Okul Uygulaması

                TRT’nin Anadolu Üniversitesi ile ortak çalışmalar yaparak açtığı yeni kanalı TRT Okul, toplumun hemen her konuda bilgi düzeyini artırmak ve meraklı kişilere geniş bir bilgi kaynağı sağlamak gibi çeşitli amaçlara hizmet ediyor. TRT’nin son yıllardaki yenilenme çalışmalarının sonucu açılan birçok kanaldan biri olan bu kanal benzer amaçlar taşıyan TRT4’e nazaran günümüz gençliğine de daha uygun yayınlar sunuyor. TRT Okul, Engelliler ile ilgili yayınlar, çeşitli sağlık konularının açıklandığı programlar, yemek tarifleri, geri dönüşüm çalışmaları, vatandaşlık hakları, spor eğitimleri ve kültür sanat programları gibi her yaştan her insana faydalı olabilecek renkli bir yayın akışına sahip.

Gençlerin Türk değerleri ile hiç uyuşmayan saçma sapan diziler yerine alternatif olarak seyredebilecekleri eğlenceli ve eğitici programları da yayın akışına dâhil eden TRT Okul, aslında çoğu vatandaşımız tarafından yeterince tanınmıyor. Duyarlı bir vatandaş çevresindeki her yaştan insanı bu kanaldan haberdar etmeli ve özellikle gençleri ve çocukları bu kanalı izlemeye teşvik etmelidir. Bu sayede kültür erozyonunun önüne geçebilir, değerlerimizi gelecek nesillere aktarabilir ve düzgün Türkçe konuşmayı beceremeyen sunuculardan etkilenmelerini önleyebiliriz.

İktisattan bilişim teknolojilerine kadar yüksek eğitim öğrencilerinin de yararlanabilecekleri pek çok programın bulunduğu kanal hayatta karşınıza çıkabilecek her konu hakkında gerektiği kadar bilgi sahibi olabilmenizi sağlıyor. TRT Okul aynı zamanda yaşam boyu eğitim bilincinin kazanılması için de büyük önem taşıyan bir proje. Türkiye’nin tamamen eğitim odaklı ilk ve tek kanalı olan TRT Okul, bilginin hızla güncelliğini kaybettiği günümüz şartlarında insanlarımızı her alanda destekleyecek.

31 Ocak 2011 yılında yayına başlayan TRT Okul kanalı Digitürk, D-Smart, TİVİBU, Tele Dünya gibi televizyon platformlarında mevcut bulunuyor. Ayrıca TÜRKSAT uydusu aracılığıyla Avrupa veya Asya kıtalarının neresinde olursanız olun kanala ulaşmak mümkün. Programların tamamı TRT ve Anadolu Üniversitesi tarafından hazırlanmaktadır. 11.919 frekans, V polarizasyon, 24444 sembol, 3/4 FEC ayarları ile uydu aracılığıyla veya Digitürk kanal 66, D-Smart kanal 130, Tele Dünya kanal 130, Tivibu kanal 130 ile TRT Okul kanalını izleyebilirsiniz. Oldukça geniş bir coğrafyada tüm Türklerin eğitim ihtiyacını karşılamak için destek niteliğindeki bu kanal yeni izleyicilerini bekliyor. Sizde izleyin, yaşam boyu eğitimi destekleyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git