TRT OKUL

TRT OKUL

Anadolu Üniversitesi ile TRT’nin işbirliği ile kurulmuştur. Her yaştan insana hitap eden eğitim ve öğretim programları yayımlanmaktadır. TRT Okul 2011 yılında faaliyete geçmiştir. Açık Öğretim Fakültesinde okuyan öğrencilerin derslerine yardımcı olmak amacı ile yayın hayatına başlamıştır. Kitap ile verilen eğitimin görsel olarak ve daha aktif bir şekilde desteklenmesini ve öğrencilerin verilen dersleri daha iyi ve daha kaliteli bir biçim de öğrenmelerini sağlamak amacındadır. Böylelikle kitaplarda yer alan konulara daha hâkim olarak daha fazla verim almaktadırlar.

TRT Okul aracılığı ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinde yer alan lisans ve ön lisans programlarının dersleri öğrencilere aktarılmaktadır. Konuların daha detaylı olarak aktarıldığı programlar ile öğrencilerin ders çalışmaları ve konuyu kavramaları da hızlandırılmış olmaktadır. Ayrıca sadece Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerinin değil örgün öğretim de okumakta olan öğrencilerin de yararlanabileceği ders programları yer almaktadır.Açık Öğretim Ders Programları dışında kalan zamanlar da ise TRT tarafından hazırlanan programlar yer almaktadır. Evlerde bulunan ve pek kullanılmayan eşyaların nasıl değerlendirileceği, anne ve çocuk sağlığı, bebek gelişimi gibi toplumsal konulara ait programlar yer almaktadır. TRT Okul televizyon kanalında, tüketicileri ve vatandaşları bilgilendirmek amacına yönelik olarak yapılan programlar da yayımlanmaktadır. Tüketicilerin ve vatandaşların bilgilendirmelerine yönelik programlar ile her türlü eğitim ve kültür programlarına da yer verilmektedir.

Vatandaşların hakları ile görevleri adına bilinçlenmelerini sağlamak amacı ile bazı kamu kurum ya da kuruluşlarındaki işve işlemleri, mahkemeye başvuru, dava açılışı,  vatandaşlık hakları, hasta hakları, emlak alımı, vergi dairesi ve sosyal güvenlik kurumu ile ilgili işleri, iç işleri bakanlığı nüfus ve vatandaşlık işleri, adres nakil işlemleri, nüfus cüzdanı çıkartılması iş ve işlemleri gibi resmi kurum ya da kuruluşlarda yapılacak işlemlerde izlenecek yok ile gerekli olan evraklar hakkında bilgi verilmesini sağlayan programlarda yayımlanmaktadır. Hem açık öğretim öğrencilerinin hem örgün öğrenim öğrencileri ile tüm vatandaşları bilgilendirmek ve bilinçlendirmek adına TRT tarafından faaliyete geçirilen TRT Okul toplumun her kesimine hitap etmeyi amaç edinen programlar yayımlamaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git