Yarıyıl Tatili Karne Notları

Öğrencilerin 2014 – 2015 eğitim – öğretim yılı birinci dönemi çok kısa bir zaman sonra bitecektir. Milli Eğitim Bakanı ( MEB ) Nabi Avcı’nın imzasıyla yayımlanan genelgeye göre, 2015 – 2016 yarıyıl tatili, 26 Ocak 2015 ve 6 Şubat 2015 tarihleri arasında olarak belirlenmiştir.

Bu sene de her sene olduğu gibi iki hafta olarak belirlenmiş olan yarıyıl tatili, 9 Şubat 2015 Pazartesi günü öğrencilerin okula dönüşüyle sona erecektir. Sonraki dönem yani ikinci dönem ise okullar 12 Haziran 2015 Cuma günü sona erecek ve öğrenciler yorucu bir senenin ardından yaz tatiline gireceklerdir.

Tam üç yaz ayının geçtiği tatil döneminin ardından bu yılki öğrenim sürecine, 16 milyon 400 bin öğrenci ve 873 bin öğretmen ders başı yaptı. Okul öncesinde 1 milyon 65 bin öğrenci, ilkokulda 5 milyon 645 bin öğrenci, ortaokulda 5 milyon 90 bin öğrenci, liselerde 4 milyon 600 bin öğrenci olmak üzere toplamda 16 milyon 400 bin öğrenci yeni ders yılı dönemine başlamıştı.

Yapılan belli değişiklikler ve sınav açıklamalarına göre, özel dershaneler bu sene içinde son kayıtlarını tamamlayıp önümüzdeki sene kapatılacak. Diğer yandan 8. Sınıfta bulunan öğrencilerin girecekleri TEOG tarihleri de Kasım ve Nisan ayı olarak açıklanmıştır.

Yarıyıl tatili dönemine yaklaşırken, okullarda alınan en sıkı önlemlerden bir tanesi de uyuşturucu kullanmaya ilişkin önlemler olmuştur. Öğretmen liseleri Anadolu Lisesi, Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Liselerine dönüştürülürken, toplamda 45 tane de yeni lise açılmıştır. Yarıyıl tatiline girecek olan tüm öğrencilerin dönem içi çalışmaları karnelerine yansıyacak ve karne notları girecekleri genel sınavları etkileyecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git