Finans

Fatcom (FTC) Nedir? Özellikleri Nelerdir?

BTC’nin bu kadar yükseldiği bir zamanda altcoinler elbetteki yatırım yapmak için en ideal kriptolar olacaktır. Factom (FCT) ise bu aşamada en popüler altcoinlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Belli başlı özellikler üzerinde düzenlenen bu kripto, bir blockchain zinciri prensibini benimsemiştir. Bunun üzerine ise bazı protokolleri çözmek amacıyla ortaya çıkmıştır. Bu kripto sayesinde; hem çok daha uygun hem de veri depolama konusunda çok daha kolay bir prensip belirlemiştir. Sizlere her yönüyle Factom altcoininden söz edeceğiz.

Factom (FTC) Nedir?

Her altcoinden söz ettiğimiz zaman üzerinde durduğumuz temel bir prensip bulunur. Şunu belirtmek gerekir ki altcoinler Bitcoin’e rakip olarak çıkmamıştır. Altcoinlerin çıkış prensibi, BTC’de sorun olarak görülen kısımları çözmeye çalışmaktır. FCT için ise; maliyet, şişkinlik ve hız konusunda, BTC’nin sorununu çözmek amacıyla ortaya çıkmıştır. Kaldı ki Factom üzerinde meydana gelen ve saklanan vergiler, oldukça kolay bir şekilde denetlenebilecektir.

Bazı işletmeler bir rutin olarak el değiştirir. Dolayısıyla Factom, bu işletmeler için oldukça yararlı olacaktır. Bildiğiniz gibi kağıt üzerinde olan belgelerin hem depolanması hem de saklanması maliyetlidir. Factom bu konuda oldukça avantajlıdır. Factom iki farklı token kullanır. Birincisi Factoids (FCT), Factom protokolüne bağlanmayı sağlayan dijital paradır. İkincisi ise Entry Credits (EC), Factom protokolünde veri güvenliği servislerinin sağlanmasında kullanılarak Entry Credits satın alınır.

Factom (FCT) Nerede Saklanır?

Her kriptonun saklama konusunda bazı prensipleri bulunur. Bu aşamada FCT’nin ise, önerilen şekilde iki saklama cüzdan seçeneği bulunur. Bunlardan birisi güvenli ve kurumsal cüzdan ve bir diğeri ise; defter Nano S olacaktır. Haricinde Ledger Nanı S adlı donanım cüzdanınızda da kriptolarınızı saklayabilirsiniz. Bu defter, kripto para saklama konusunda en güvenilir cüzdanlardan birisi olacaktır.

Factom (FCT) Konusunda Diğer Bilgiler

FCT, birçok farklı sektöre yayılmış olan bir kriptodur. Buna bağlı olarak da birçok büyük ve köklü sorunu kolayca çözebilmektedir. Gerek ürün geliştirmek gerek ise de iş ortakları oluşturabilmek adına, arka planda çalışıyor olmaktadır. Tabi ki arkada çalışan ekip, birkaç yıllık meydana gelen blok zincirini de paylaşıyor hale gelmektedir.

Daha fazla finans ve coin içeriği için sitemizi takipte kalın.

İsmail Çavuş

Ben bir finans ve Bitcoin araştırmacısıyım. Son beş yıldır finansal gündemi takip ediyorum ve son iki yıldır finans ve Bitcoin üzerine araştırmalar yapıyorum. Aynı zamanda finansal gündemi yakından takip ediyorum. İlgi alanlarım ise şunları içerir: Bitcoin ticareti, Bitcoin madenciliği, Borsa ve Finansal Gelişim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu