Teknoloji

Galaxy Watch 4 için One UI Watch 4.5 Beta 5 Şimdi Yayında!

Samsung, kısa bir vakit önce yaptığı bildirimde One UI Watch 4.5 kararlı sürümünün bu senenin üçüncü çeyreğinde kullanıma sunulacağını duyurdu. Halihazırda beta aşamasına devam eden şirket, son olarak Galaxy Watch 4 modelleri amacıyla One UI Watch 4.5 beta 5 güncellemesini yayınladı. Peki yapılan bu güncellemeyle neler değişti?

One UI Watch 4.5 Beta 5 Kullanıcılarına Neler Sunuyor?

Galaxy Watch 4 ve Watch 4 Classic için henüz One UI Watch 4.5 beta süreci daha devam ediyor. Geçen hafta dördüncü beta yapısını alan akıllı saatler kısa bir vakit evvelce beşincisini de aldı. Sürüm, ZVG7 yapı numarası ile gelmekte ve tam olarak 169.58 MB boyutunda.

One UI Watch 4.5 beta 5‘in güncelleme notlarına baktığımızda ise saat ekranının daha da stabilize bir duruma getiriyor. Bu kapsamda Digital Dashboard’daki saat ve hava hali göstergeleriyle alakalı yaşanan problemler düzeltildi ve indirilen temaların kaybolması ve kurtarılmaması gibi problemler de ortadan kaldırıldı. Samsung bu yapılan takviyelere ilaveten yeni güncellemesi ile yerleşik Pusula uygulamasının doğruluğunu iyileştirdi, güç kullanımını azalttı ve Galaxy Watch 4 modellerinin şarj performansını iyileştirdi. Öte yandan saatler ile birtakım uygulamalar arasında meydana gelen uyumluluk problemleri da çözüldü.

Galaxy Watch 4 özellikleri Nelerdir?

Standart modelde 40 ve 44 mm, classic modelde ise 41 ve 45 mm olmak üzere dört değişik sürüme sahip olan Galaxy Watch 4, AMOLED ekran teknolojisi ile kullanıcı karşısına çıkıyor. Exynos W920 işlemicisi aracılığı ile güç alan akıllı saat, 1.5 GB RAM ve 16 GB depolamaya sahip.

Bluetooth 5.0 ve Wi-Fi teknolojilerini de bünyesinde barındıran saat Spotify, Google Haritalar, Play Music gibi uygulamalar ile ön yüklü geliyor. Bunların yanında bedeninizdeki değişik değerleri yüzde 98 oranında doğru ölçebilme becerisine sahip olan saat, bu ölçümleri bedene gönderdiği mikro akımlar yardımıyla gerçekleştiriyor. Bunun dışında horlama sensörü, kandaki oksijenin ölçümü, uyku analizi, düşme tespiti, tansiyon, adet döngüsü takibi ve el yıkama hatırlatıcısı dahil ilgi çeken özelliklerle gelen cihaz, 2 saatten daha az bir vakitde tam şarj olarak 40 saatlik bir kullanım zamanı sunuyor.

Daha fazla teknoloji haberi ve içeriği için sitemizi takipte kalın.🙂

Samet Aygün

Ben Samet, teknoloji ve bilgisayar donanımı ile yakından ilgileniyorum. Özellikle mobil teknolojiler benim özel ilgi alanım. Mobil teknoloji, son birkaç yılda hızlı bir şekilde gelişiyor ve her gün yeni yenilikler çıkıyor. Tüm bu gelişmeleri yakından takip ediyorum ve bu konuda birçok yazı yazdım, bu yüzden aşağıda sizler için kaleme aldığım yazılara ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu